Statistika našeho portálu

  • 102 686 Akcí v kalendáři
  • 5 390 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Zřícenina hradu Kuchlov

Ruprechtov

Téměř zaniklý hrad, který se dnes označuje jménem Kuchlov, se nachází přibližně 2 km východně od obce Ruprechtov. Na volně přístupný hrad odtud též vede turistické značení.Historie hraduHistorie i jméno hradu jsou dodnes zahaleny tajemstvím. Jméno Kuchlov se v písemných pramenech objevuje až v 16. století a není vůbec jisté, že se tak hrad nazýval již v době své existence. Taktéž zakladatelé a ma…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Ruprechtov
Oblast
Jihovýchod
Kraj
Jihomoravský kraj
Okres
Vyškov
Obec
Ruprechtov
Telefon

Téměř zaniklý hrad, který se dnes označuje jménem Kuchlov, se nachází přibližně 2 km východně od obce Ruprechtov. Na volně přístupný hrad odtud též vede turistické značení.

Historie hradu

Historie i jméno hradu jsou dodnes zahaleny tajemstvím. Jméno Kuchlov se v písemných pramenech objevuje až v 16. století a není vůbec jisté, že se tak hrad nazýval již v době své existence. Taktéž zakladatelé a majitelé jsou neznámí. Podle archeologických nálezů historikové existenci hradu datují od konce 13. století do druhé poloviny 14. století.

Dispozice hradu

Dispozice hradu byla trojdílná. První předhradí, oddělené příkopy, bylo dřevěné. Druhé předhradí, oddělené od jádra pouze mělkým příkopem, obsahovalo vedle brány stojící nevelký kamenný objekt a snad další dřevěné stavení. Kamenné hradní jádro pak skrývalo dva menší paláce. Dnes jsou zde ke spatření pouze drobné střepy zdiva.

Tipy na výlet

Na výlet se můžete vydat třeba do Vyškova, kde najdete barokní zámek, Zoo park Vyškov, Muzeum Vyškovska, nedaleký zámek Drnovice, renesanční zámek Račice nebo Muzeum perleťářství a tradičního bydlení.

Ubytování najdete ve Vyškově.

M.K.

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

čtvrtek 18. červenec

Dnes má svátek Drahomíra

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete