Statistika našeho portálu

  • 98 153 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 206 Míst a památek

Tipy na víkend 11.-12. dubna 2015

Nadcházející víkend bude ve znamení celé řady hudebních akcí, sportovního vyžití a samozřejmě novou sezónu zahájí i několik hradů.

Nadcházející víkend bude ve znamení celé řady hudebních akcí, sportovního vyžití a samozřejmě novou sezónu zahájí i několik hradů.

Praha

V Praze můžete na několika místech navštívit například Pražský jarní swingový festival nebo se zaposlouchat do swingových evergreenů na koncertě Bohemia Big Band. Za zábavou v sobotu můžete vyrazit do Greyhound parku, kde se konají nejen závody chrtů. Za sportem doporučujeme vyrazit na Brumlovku do Balance Club Brumlovka, který v sobotu oslaví 8 let od svého založení. Celý den zde budou v nabídce rozmanité lekce cvičení za jednorázové vstupné a pro členy zdarma. Do pohybu Vás dostane také akce Praha v pohybu. V jejím rámci se na Staroměstském náměstí v neděli představí areály, sportovní centra a další sportoviště umožňující Pražanům a návštěvníkům metropole sportovní a pohybové aktivity. Nebo se můžete přihlásit na kurzy vaření a naučit se třeba dobře připravit maso.

Středočeský kraj

V sobotu se koná tradiční turistická akce zvaná Máslovická šlápota aneb Šlapeme do Máslovic stloukat máslo 2015, která vede z Prahy do Máslovic. Hrad Točník otevře v sobotu své brány prvním návštěvníkům v letošní sezóně. Za folkovou hudbou se můžete vydat do Nymburka, kde zahraje legendární skupina HOP TROP.

Jihočeský kraj

Rozhodně si nenechte si ujít historický kostýmovaný průvod k zahájení zámecké sezóny 2015 na zámku Český Krumlov, který městem projde v sobotu. Téhož dne a v tomtéž městě se můžete zúčastnit také odemykání řeky Vltavy. V Písku Vás čeká Mezinárodní setkání harmonikářů, na kterém uslyšíte mnohé známé lidové písničky.

Plzeňský kraj

V Klatovech se bude konat postupové kolo Národního šampionátu mažoretek. Tak pokud fandíte tomuto sportu, přijďte se o víkendu podívat do Kulturního domu Klatovy. Bachovy květové esence pro život jaký je je název kurzu, který můžete absolvovat přímo v Plzni a dovědět se víc o této přírodní léčivé cestě.

Karlovarský kraj

V Karlovarském kraji se můžete vydat na Noční prohlídky hradu Hauenštejn, které zahájí v sobotu novou turistickou sezónu. Návštěvníci se mohou těšit na šermířské vystoupení a na závěr na ohnivou show. V Karlových Varech proběhne v neděli Astronomické odpoledne s názvem Třeskem to začalo.

Liberecký kraj

Všechny milovníky přírody a hlavně rodiny s dětmi zveme na čtvrtý ročník jarního otevírání Stezky hastrmanů v Brništi, která proběhne v sobotu. Děti i rodiče si užijí den v přírodě zpestřený nejen soutěžemi. V sobotu se také koná koncert Lucie Bílé a kapely Arakain, který patří do série 24 vystoupení v rámci jarního turné. Pokud patříte mezi cyklistické nadšence, pak se můžete přidat k symbolickému zahájení cyklistické sezóny 50 Cyklorájem Podralsko. Závod se odehraje v bývalém vojenském prostoru na jižní straně Ještědskéhopohoří a pokraji Ralské pahorkatiny.

Kraj Vysočina

V sobotu si nenechte ujít pohádku v podání Loutkoherecké skupiny Rolnička, která zahraje Příhody králíčka Filuty. S dětmi se na ně můžete vydat do Pelhřimova. Koncert legendární kapely Katapult v čele s frontmanem Oldou Říhou si nenechte ujít v pelhřimovském kulturním domě Máj. A za hudbou můžete vyrazit i do Jihlavy, kde bude koncertovat Michal Hrůza na svém turné NOC/DEN 2015.

Olomoucký kraj

Ve Velkých Losinách se můžete přihlásit na Turnaj čtyřher amatérů v badmintonu, tzv. Losinský badcup.Turnaj je určen amatérům.

Jihomoravský kraj

Jihomoravský kraj nabídne o víkendu celou řadu rozmanitých akcí. Za mnohé vybíráme festival Jeden Svět, který pod letošním názvem Praskněte své bubliny! potrvá až do neděle v Tišnově. V Brně proběhne Nominační závod v aerobiku, který láká na skvělou atmosféru. V Břeclavi otevře dveře svého závodu společnost Racio. Můžete se tak podívat, jak se vyrábí pufované výrobky. V sobotu 11. dubna obsadí hrad Veveří vojáci z období napoleonských válek. Přijďte se podívat, zda se hrad ubrání, nebo bude obsazen francouzskou armádou! Moravský kras a jeho okolí zahájí v neděli turistickou sezónu. Připravený je doprovodný program.

Zlínský kraj

Ostrožská Nová Ves zve na Mezinárodní výstavu vín, kde budete mít možnost ochutnat některé z desítek vybraných vzorků těch nejkvalitnějších vín, pocházejících z domácích vinic i z ciziny. V Uherském Hradišti proběhne Derflanovský košt slivovice.

Moravskoslezský kraj

Ewa Farná v rámci svého akustického turné zazpívá v TřinciVelikonoce na zámku Raduň budou ukončeny víkendovými akcemi. A v sobotu můžete ještě poslední den navštívit Velikonoční festival minipivovarů v Pivovarském domě Ostrava.

Zajímavé akce v okolí

Kolečko na Kopcích - Třebíč

08.08.2022 - 14.08.2022
Parkoviště před ZŠ a MŠ…

Filmové večery pod širým nebem.

Prague Pride Festival

08.08.2022 - 14.08.2022
Praha 1

Jeden z největších multižánrových lidskoprávních festivalů ve Střední a Východní Evropě. Letošní Prague Pride se koná…

The Most Fest - Ústecký kraj

11.08.2022 - 14.08.2022
jezero Most

Festival The Most Fest - dovolená u českého moře

Poděbradský festival vína 2022

12.08.2022 - 13.08.2022
Poděbrady

V pátek 12. a v sobotu 13. srpna se v Poděbradech uskuteční druhý ročník festivalu vína! Po fenomenálním úspěchu…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

sobota 13. srpen

Dnes má svátek Alena

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete