Statistika našeho portálu

  • 101 436 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Tipy na víkend 18. – 20. dubna 2014: Velikonoční akce, či pokračující Mezinárodní den památek

O prodlouženém velikonočním víkendu máte na výběr z nepřeberného množství akcí s velikonoční tematikou. Kromě toho můžete navštívit spoustu památek zdarma, či za snížené vstupné a to v rámci Mezinárodního dne památek.

O prodlouženém velikonočním víkendu máte na výběr z nepřeberného množství akcí s velikonoční tematikou. Kromě toho můžete navštívit spoustu památek zdarma, či za snížené vstupné a to v rámci Mezinárodního dne památek.

Praha

Od čtvrtka do neděle se bude v Praze konat Festival spisovatelů 2014, letos na téma Zrození národů. Hlavním lákadlem letošního ročníku je návštěva jednoho z nejúspěšnějších současných spisovatelů, nositele Nobelovy ceny Orhana Pamuka. Autorské čtení tohoto tureckého prozaika si budete moci poslechnout v pátek ve Valdštejnském paláci. ZOO Praha oslaví v sobotu Den země představením meteoritu Murchison se stopami života a v neděli zve na akci Velbloudmo do Prahy, která připomene unikátní cestu štafety Junáků a opuštěného velblouda do Zoo Praha v roce 1945. Národní muzeum zve v sobotu do Národopisného muzea v Letohrádku Kinských na novou výstavu Venkov. A v rámci cyklu "Aspoň na víkend…" si pro návštěvníky připravilo Velikonoční výtvarné dílny pro malé i velké.

Středočeský kraj

Kouřimský skanzen si na všechny víkendové dny připravil pro návštěvníky program s velikonoční tematikou. Na Velký pátek si můžete přijít poslechnout vyprávění o lidových obyčejích v době Velikonoc, či si něco vyrobit v řemeslné dílně. O Bílé sobotě budou pokračovat řemeslné dílny a připraveno je představení Zlomky z Pašijí. A v neděli na Boží hod vystoupí folklórní soubor Lipka a děti si užijí pohádková představení Dřevěného divadla Honzy Hrubce. Město Beroun zpřístupní v sobotu Plzeňskou bránu a expozice Muzea českého krasu pro veřejnost v rámci oslav Mezinárodního dne památek. Ing. arch. Petr Šimr představí návštěvníkům svět stavebnice Lego, jeho historii a další zajímavosti. V sobotu, či neděli si udělejte výlet vlakem na Křivoklát speciálním Křivoklátským expresem taženým parní lokomotivou Šlechtična. Vlak vyjíždí z Braníka a na hradě si pro návštěvníky připravili Knížecí Velkonoce – velký řemeslnický jarmark, velikonoční koncerty a mnoho dalšího.

Další akce v kraji - zde

Jihočeský kraj

Již v předstihu oproti plánovanému bude tento víkend otevírat Houbový park v Roseči. Houbový Park je pohádkový, naučný a interaktivní park s mnoha hrami, soutěžemi a atrakcemi pro celé rodiny. Navštívit můžete také Ráj skřítků, či Muzeum fosílií. U příležitosti Mezinárodního dne památek zpřístupní po celý prodloužený víkend hrad Landštejn své prostory návštěvníkům a to včetně obyčejně nepřístupných sklepů. Od 14 hodin bude před druhou hradní bránou připraven průvodce, který seznámí zájemce s historií hradu a provede je s komentářem celým areálem včetně sklepů. Zoologická zahrada v Hluboké nad Vltavou zve v sobotu na oslavu Velikonoc s místními zvířaty. V rámci akce budou pokřtěna nová mláďata, připraveny budou soutěže pro děti a řemeslné dílny.

Další akce v kraji - zde

Plzeňský kraj

Dvouměsíční festival Afrika naživo vyvrcholí tento pátek velkým Africkým plesem, který odstartuje od 20 hodin v KD Peklo. Hlavní hvězdou večera jsou UGANDAN DANCERS, se svým fantastickým tanečním vystoupením. Součástí plesu je také přehlídka tradičních afrických oděvů, ochutnávka afrických jídel a bohatá tombola s africkými výrobky. V rámci oslav Dne Země si plzeňská zoologická zahrada připravila na sobotu speciální program, kdy vyvrcholí 8. ročník soutěže ve sběru hliníkového odpadu v domácnostech. Program bude pokračovat až do pondělí na statku Lüftnerka ve velikonočním duchu. Připraven bude celodenní zábavný program nejen pro děti.

Další akce v kraji - zde

Karlovarský kraj

Tradiční velikonoční trhy můžete navštívit tento víkend na náměstí Krále Jiřího z Poděbrad v Chebu. Společně s trhy bude na náměstí po oba dny probíhat také zajímavý program pro rodiny s dětmi Vítání jara. Děti i jejich rodiče se opět mohou těšit na několik soutěžních naučných stezek, rýžování zlata nebo hledání pokladu v mušlích. Letošní první noční prohlídka Horního hradu – zříceniny Hauenštejn proběhne v sobotu od 19 hodin. Procházka ztemnělým hradem za svitu loučí, kdy staré pověsti a příběhy ožívají před vašimi zraky.

Další akce v kraji - zde

Ústecký kraj

Zámek Jezeří v Horním Jiřetíně zve tento pátek na speciální prohlídky areálu včetně obvykle uzavřených prostor. To vše v rámci Mezinárodního dne památek a za snížené vstupné. Zoopark Chomutov zve v sobotu na bohatý program v rámci oslav Dne Země. Kromě pohádek v podání Divadla Ve Tři, se můžete těšit na hudební uskupení Tequila Band, country skupinu Makovec, vernisáž výstavy fotografií Karla Bartíka s přednáškou, worshopy a soutěže. Chybět nebude ani ukázka výcviku dravců a slavnostní křtiny s Alešem Lehkým.

Další akce v kraji - zde

Liberecký kraj

V sobotu si nenechte ujít Pašijové hry a velikonoční jarmark na hradě Lipý u České Lípy. Sama pašijová hra začne v 15 hodin a v průběhu celého dne budou k dispozici prodejní stánky včetně občerstvení, ukázky řemesel a mnoho dalšího. V sobotu přijďte oslavit Den země na fotbalové hřiště ve Velkém Valtinově. Pro návštěvníky je připraven bohatý program, pro děti jsou připravené tvořivé dílny, naučné soutěže, skákací hrad, trampolína, malování na obličej a jízdy na koních.

Další akce v kraji - zde

Královéhradecký kraj

Zámek Opočno oslaví Mezinárodní den památek zpřístupněním nově zřízeného sálu Tabulnice a pánských koupelen. Od pátku do neděle tak budete mít příležitost vidět tyto místnosti v rámci obou návštěvnických okruhů zámku. Od soboty do pondělí se můžete zúčastnit speciálních velikonočních prohlídek na hradě Kost. Těšit se můžete na velikonoční výzdobu v interiérech hradu, dozvíte se něco o původu Velikonoc a o tradičních velikonočních pokrmech. V sobotu se uskuteční Galerijní noc města Trutnova. Těšit se můžete na rodinnou pouliční hasičskou grotesku, komentované prohlídky v Ateliéru Socha a výtvarnou exhibici na Krakonošovo náměstí.

Další akce v kraji - zde

Pardubický kraj

V rámci velikonočních svátků oslaví v sobotu zámek v Litomyšli také Mezinárodní den památek a zve při této příležitosti na Kastelánské prohlídky, které umožní návštěvníkům prohlídku zámeckého divadla s úvodem do dějin zámku a reprezentačních pokojů. Tradiční běžecký podnik "Pardubický vinařský půlmaratón" se bude konat tuto sobotu. V rámci celého závodního dne je na programu zařazen Lidový běh pro organizované skupiny i příchozí, masová projížďka tratí Inline bruslařů, Český pohárový závod handbike, tělesně postižených sportovců či nově i Pernštejnská sedmička. Každý závodník, který doběhne do cíle na Pernštýnském náměstí, obdrží pamětní medaili Vaňka Vaňhy.

Další akce v kraji - zde

Kraj Vysočina

K Mezinárodnímu dni památek připravila správa hradu Lipnice nad Sázavou na sobotu dvě speciální prohlídky s kastelánem hradu. Sobotní návštěvníci tak budou mít možnost se jako vůbec první podívat do obnoveného prvního patra Thurnovského paláce, které bude jinak zpřístupněno až před prázdninami. V sobotu a neděli se ve Westernovém městečku v Šiklandu pojede již 3. ročník Mistrovství České republiky v Cross Country OPEN 2014. Po oba dny můžete být svědky adrenalinových závodů těch nejlepších jezdců z celé České republiky i ze zahraničí. V areálu samozřejmě nebude chybět občerstvení a to v podobě pivečka, svařáku či grilovaných nebo uzených specialit.

Další akce v kraji - zde

Olomoucký kraj

Přípravy na Velikonoce rozhodně nesmíte zanedbat, a proto zavítejte tento pátek do velikonočních dílen v olomoucké zoologické zahradě a vyrobte si třeba vlastnoručně upletenou pomlázku, nebo pěknou ozdobu svátečního stolu. V rámci Mezinárodního dne památek navštivte v pátek hrad Bouzov. Za snížené vstupné si můžete projít prohlídkovou trasu. V sobotu vezměte děti na dětský velikonoční jarmark na hrad Šternberk. Připraveny budou tvořivé dílničky nejen pro děti v prostorách hradu, nádvoří a hradního parku.

Další akce v kraji - zde

Jihomoravský kraj

Již druhým rokem se v Brně uskuteční běžecký Půlmaraton. Start a cíl bude na náměstí Svobody. Přivítat jaro můžete v sobotu na akce Vranovické jaro. Těšit se můžete na pivní soutěže a show na skákacích botách. Připravena je nová disciplína BUNGEE RUNNING a k ochutnávce domácí pivo vranovický světlý speciál Raráš 18°. V rámci Mezinárodního dne památek si hrad Bítov u Znojma připravil na sobotu a neděli speciální prohlídky. K vidění bez průvodce budou například parkánové zahrady a projít si můžete také klasický prohlídkový okruh, v jehož závěru bude připravena ochutnávka specialit staročeské kuchyně.

Další akce v kraji - zde

Zlínský kraj

O nadcházejícím prodlouženém víkendu si rozhodně naplánujte návštěvu Valašského muzea v přírodě. Na všechny velikonoční dny si pro Vás připravili akce s velikonoční tematikou. Podrobnosti naleznete zde. Do Polešovic nedaleko Uherského Hradiště se v neděli vypravte na Výstavu vín.  Připravena bude degustace rozličných druhů vín.

Další akce v kraji - zde

Moravskoslezský kraj

V pátek a sobotu máte možnost shlédnout zajímavou výstavu autogramů slavných osobností, které nashromáždil Ladislav Roupec. Výstava se uskuteční v Mošnově nedaleko Nového Jičína. Tento víkend se v Rock and Roll Garage Martinov uskuteční Festival minipivovarů. Za doprovodu rockových kapel se návštěvníkům za symbolický poplatek dostane ochutnávky z rozmanité nabídky více než 15 výrobců a 40 druhů piv.

Další akce v kraji - zde

Zajímavé akce v okolí

Ovečka betlémská 2023 - Praha

09.12.2023 - 09.12.2023
Stanice techniků DDM…

Vánoční zázrak očima chundelaté ovečky a starého pastýře. Loutková hudební pohádka o kouzlu Vánoc pro všechny od 4 let.…

Adventní benefiční koncert Schola G…

09.12.2023 - 09.12.2023
Kostel Zvěstování Panny…

Na slavnostním adventním koncertu Severočeské galerie výtvarného umění v Litoměřicích, ve sváteční atmosféře kostela…

LEMarket 2023 - Praha

09.12.2023 - 10.12.2023
Národní dům Smíchov

LEMARKET slaví 10 let a chystá svůj největší ročník v Národním domě na Smíchově. Společně s obchodem ONES představí…

X. Setkání betlemářů v Příboře 2023

09.12.2023 - 09.12.2023
Centrum tradičních…

Desátý ročník tradičního adventního setkání řezbářů - betlemářů ze severovýchodní Moravy a těšínského Slezska. Expozice…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

sobota 9. prosinec

Dnes má svátek Vratislav

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete