Statistika našeho portálu

  • 94 279 Akcí v kalendáři
  • 5 384 Ubytovacích zařízení
  • 24 186 Míst a památek

Tipy na víkend 26.-27. září

Čeká nás prodloužený víkend a s ním o to víc akcí a událostí z kultury, sportu, přírody a zábavy. Na některé z nich by Vás Atlas Česka rád pozval v následující nabídce.

Čeká nás prodloužený víkend a s ním o to víc akcí a událostí z kultury, sportu, přírody a zábavy. Na některé z nich by Vás Atlas Česka rád pozval v následující nabídce.

Praha

V Praze Grébovce se koná od pátku do soboty 9. ročník vinobraní a vinobraní bude probíhat od pátku do neděle i v Kunraticích. Parní vlaky vyjedou z pražských železničních stanic na Karlštejnské vinobraní oba víkendové dny. 5. ročník vegetariánského festivalu Vegefest otevře své brány v sobotu a v neděli na Vyšehradě. Poslední zářijový, prodloužený víkend proběhne v areálu Svatováclavské vinice na Pražském hradě Svatováclavské vinobraní.

Středočeský kraj

Nenechte si ujít 23. ročník tradičních slavností s hudbou, zpěvem a ochutnávkou vín, Svatováclavské slavnosti v Kutné Hoře. 21. ročník tradičních rytířských slavností Křivoklání na hradě Křivoklát, na kterých uvidíte skupinu historického šermu Merlet. A nemůžeme ani zapomenout na Karlštejnské vinobraní, kam Vás z Prahy doveze parní vlak.

V Památníku Karla Čapka pro Vás na sobotu připravili Svátek barevného listí

Jihočeský kraj

Nenechte si ujít Slavnosti Adama Václava Michny z Otradovic, které se od pátku do soboty konají v Jindřichově Hradci. I letos v Třeboni proběhnou Svatováclavské slavnosti, při nichž se můžete těšit bohatý kulturní program a trhy.

Plzeňský kraj

V sobotu 26. září přivítá premiérově sérii nočních běhů s názvem Night Run 2015 také město Plzeň. Nenechte si ujít na hradě Velhartice tradiční gastronomický víkend Buškova číše, který je spojený s divadelní prohlídkou k poctě sv. Václava. 

Karlovarský kraj

Nechte se pozvat do Teplé na Punk Rock Fest, punkrockový minifestival. Svatováclavské slavnosti se odehrají také v Mariánských Lázních, kde budou mít nádech středověké tématiky.

Ústecký kraj

Ve spolupráci s Kulturním centrem románských jazyků Viktorie Santy Cruz vystoupí v Galerii Teplice několik umělců v rámci Mezinárodního festivalu románských kultur. Svatováclavské vinobraní proběhne v Kadani, a to zahradách Františkánského kláštera.

Královéhradecký kraj

V Zoo Dvůr Králové nad Labem se v sobotu koná Mezinárodní den nosorožců. Svatováclavské posvícení pořádají v České Skalici - Ratibořicích, proslavených jako dějiště Babičky Boženy Němcové. 3. ročník Drakiády u lanové dráhy Medvědín ve Špindlerově Mlýně se koná právě tuto sobotu.

Pardubický kraj

Návštěvníci hradu Svojanov se mohou poslední zářijový víkend těšit na Svatováclavské slavnosti. V Ústí nad Orlicí se koná Ústecký autosalon vozů před druhou světovou válkou. V rámci Dnů evropského dědictví je vstup do expozic a výstav muzea ve Svitavách zdarma. A poslední den je k vidění výstava Počátky letectví v Pardubickém kraji.

Liberecký kraj

Na hradě Houska můžete v sobotu navštívit Historické klání, kde nebudou chybět ukázky šermu, zbraní a dalšího. Zámek Lemberk od pátku do pondělí mimořádně zpřístupní středověké věže

Kraj Vysočina

V Zoo Jihlava se můžete v sobotu zúčastnit Křtin levharta sněžného a Babího léta v zoo. Den otevřených dveří sklárny Crystalite Bohemia Světlá nad Sázavou Vás zvou na sobotní návštěvu. 

Jihomoravský kraj

Bohatý kulturní program, jarmark lidových řemesel, taneční zábava a mnohem víc Vás čeká na Břeclavských svatováclavských slavnostech. Burčákfest je pro Vás připraven v Louckém klášteře u Znojma. A Zámecký košt vín a burčáků si můžete vychutnat na zámku Valtice. V sobotu 26. září opět ožije zámecké podzemí Slavkovského zámku veselou čertovskou pohádkou S čerty žerty.

Zlínský kraj

Svatováclavské slavnosti se konají také v Kroměříži nebo v Napajedlech. A navštívit můžete i Slovácký Oktoberfest na náměstí v Uherském Hradišti.

Olomoucký kraj

Mountain Challenge - závody v horském trekingu dvojic se konají od pátku do soboty v JeseníkuČokoládové lázně jsou 1. festivalem v naší republice, ve kterém se propojí gastrozážitky s pohybovými aktivitami. Podívat se na ně můžete o víkendu do Velkých Losin. V Zoo Olomouc pořádají Víkend rozhleden

Moravskoslezský

Sousedské slavnosti Zažít město jinak se v sobotu konají v Krnově. Burčákové hody si můžete užít na hradě Starý Jičín. a pokud patříte mezi milovníky bonsají, pak si jistě nenecháte ujít výstavu bonsají v Zoo Ostrava.

Zajímavé akce v okolí

Auto-moto-Farmářské a bleší trhy Tu…

27.09.2020 - 27.09.2020
Obec Tuhaň - okr. Semily

Všechny zveme na Neděli 27. září 2020 do obce Tuhaň u Semil na tradiční trhy. Více info na www.trhy-tuhan.cz.

Setkání s Ivo Šmoldasem - Český Dub

01.10.2020 - 01.10.2020
Česká beseda

Zábavná talkshow Iva Šmoldase zahrnuje humorné a originální vyprávění, životní příběhy jak ze soukromého, tak z…

Divadelní představení Hoří, má pane…

03.10.2020 - 03.10.2020
Sokolovna Proseč pod…

Hoří, má panenko! – divadelní zpracování slavného filmu pánů Miloše Formana, Jaroslava Papouška a Ivana Passera.

Hudební festival Hrošení - Krucembu…

16.07.2021 - 17.07.2021
Kemp MOŘE u rybníku Řeka

Festival se zaměřením na folk, bluegrass, tremp a country music se odehrává v zavedeném retrokempu s restaurací.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pátek 25. září

Dnes má svátek Zlata

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete