Statistika našeho portálu

  • 84 949 Akcí v kalendáři
  • 5 368 Ubytovacích zařízení
  • 24 150 Míst a památek

Tipy na víkend 26.-27. září

Čeká nás prodloužený víkend a s ním o to víc akcí a událostí z kultury, sportu, přírody a zábavy. Na některé z nich by Vás Atlas Česka rád pozval v následující nabídce.

Čeká nás prodloužený víkend a s ním o to víc akcí a událostí z kultury, sportu, přírody a zábavy. Na některé z nich by Vás Atlas Česka rád pozval v následující nabídce.

Praha

V Praze Grébovce se koná od pátku do soboty 9. ročník vinobraní a vinobraní bude probíhat od pátku do neděle i v Kunraticích. Parní vlaky vyjedou z pražských železničních stanic na Karlštejnské vinobraní oba víkendové dny. 5. ročník vegetariánského festivalu Vegefest otevře své brány v sobotu a v neděli na Vyšehradě. Poslední zářijový, prodloužený víkend proběhne v areálu Svatováclavské vinice na Pražském hradě Svatováclavské vinobraní.

Středočeský kraj

Nenechte si ujít 23. ročník tradičních slavností s hudbou, zpěvem a ochutnávkou vín, Svatováclavské slavnosti v Kutné Hoře. 21. ročník tradičních rytířských slavností Křivoklání na hradě Křivoklát, na kterých uvidíte skupinu historického šermu Merlet. A nemůžeme ani zapomenout na Karlštejnské vinobraní, kam Vás z Prahy doveze parní vlak.

V Památníku Karla Čapka pro Vás na sobotu připravili Svátek barevného listí

Jihočeský kraj

Nenechte si ujít Slavnosti Adama Václava Michny z Otradovic, které se od pátku do soboty konají v Jindřichově Hradci. I letos v Třeboni proběhnou Svatováclavské slavnosti, při nichž se můžete těšit bohatý kulturní program a trhy.

Plzeňský kraj

V sobotu 26. září přivítá premiérově sérii nočních běhů s názvem Night Run 2015 také město Plzeň. Nenechte si ujít na hradě Velhartice tradiční gastronomický víkend Buškova číše, který je spojený s divadelní prohlídkou k poctě sv. Václava. 

Karlovarský kraj

Nechte se pozvat do Teplé na Punk Rock Fest, punkrockový minifestival. Svatováclavské slavnosti se odehrají také v Mariánských Lázních, kde budou mít nádech středověké tématiky.

Ústecký kraj

Ve spolupráci s Kulturním centrem románských jazyků Viktorie Santy Cruz vystoupí v Galerii Teplice několik umělců v rámci Mezinárodního festivalu románských kultur. Svatováclavské vinobraní proběhne v Kadani, a to zahradách Františkánského kláštera.

Královéhradecký kraj

V Zoo Dvůr Králové nad Labem se v sobotu koná Mezinárodní den nosorožců. Svatováclavské posvícení pořádají v České Skalici - Ratibořicích, proslavených jako dějiště Babičky Boženy Němcové. 3. ročník Drakiády u lanové dráhy Medvědín ve Špindlerově Mlýně se koná právě tuto sobotu.

Pardubický kraj

Návštěvníci hradu Svojanov se mohou poslední zářijový víkend těšit na Svatováclavské slavnosti. V Ústí nad Orlicí se koná Ústecký autosalon vozů před druhou světovou válkou. V rámci Dnů evropského dědictví je vstup do expozic a výstav muzea ve Svitavách zdarma. A poslední den je k vidění výstava Počátky letectví v Pardubickém kraji.

Liberecký kraj

Na hradě Houska můžete v sobotu navštívit Historické klání, kde nebudou chybět ukázky šermu, zbraní a dalšího. Zámek Lemberk od pátku do pondělí mimořádně zpřístupní středověké věže

Kraj Vysočina

V Zoo Jihlava se můžete v sobotu zúčastnit Křtin levharta sněžného a Babího léta v zoo. Den otevřených dveří sklárny Crystalite Bohemia Světlá nad Sázavou Vás zvou na sobotní návštěvu. 

Jihomoravský kraj

Bohatý kulturní program, jarmark lidových řemesel, taneční zábava a mnohem víc Vás čeká na Břeclavských svatováclavských slavnostech. Burčákfest je pro Vás připraven v Louckém klášteře u Znojma. A Zámecký košt vín a burčáků si můžete vychutnat na zámku Valtice. V sobotu 26. září opět ožije zámecké podzemí Slavkovského zámku veselou čertovskou pohádkou S čerty žerty.

Zlínský kraj

Svatováclavské slavnosti se konají také v Kroměříži nebo v Napajedlech. A navštívit můžete i Slovácký Oktoberfest na náměstí v Uherském Hradišti.

Olomoucký kraj

Mountain Challenge - závody v horském trekingu dvojic se konají od pátku do soboty v JeseníkuČokoládové lázně jsou 1. festivalem v naší republice, ve kterém se propojí gastrozážitky s pohybovými aktivitami. Podívat se na ně můžete o víkendu do Velkých Losin. V Zoo Olomouc pořádají Víkend rozhleden

Moravskoslezský

Sousedské slavnosti Zažít město jinak se v sobotu konají v Krnově. Burčákové hody si můžete užít na hradě Starý Jičín. a pokud patříte mezi milovníky bonsají, pak si jistě nenecháte ujít výstavu bonsají v Zoo Ostrava.

Zajímavé akce v okolí

Výstava Vánoční tradice a zvyky v E…

15.11.2018 - 13.01.2019
Muzeum Mohelnice

Čekání na vánoční svátky si můžete zkrátit na výstavě v mohelnickém muzeu a inspirovat se při výstavě jak slaví vánoční…

Kluziště OC Šestky

18.11.2018 - 28.02.2019
OC Šestka

Několik stovek malých i dospělých (kraso)bruslařů už stihlo vyzkoušet ledovou plochu na novém kluzišti, které vyrostlo…

Jiří Urban - OBRAZ A ŠPERK

23.11.2018 - 17.02.2019
Muzeum a Galerie…

Do 17. února 2019 mohou návštěvníci v GALERII DETESK navštívit výstavu věnovanou dílu zlatníka, šperkaře, klenotníka,…

Vánoční jarmark v Prostějově

26.11.2018 - 21.01.2019
Nám. T. G. Masaryka

Nenechte si ujít v rámci Prostějovské zimy Vánoční jarmark.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

středa 19. prosinec

Dnes má svátek Ester

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Nejlevnější cestovní pojištění do zahraničí najdete a do 2 minut sjednáte až s 50% slevou na srovnávači cestovního pojištění Srovnejto.cz

Vaše cestovní pojištění od ePojisteni.cz může trvat pár dní, ale i celý rok.

Na Atlase Česka dále najdete