Statistika našeho portálu

  • 99 573 Akcí v kalendáři
  • 5 394 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Tipy na víkend 8.-9. srpna

Nadcházející parný víkend můžete prožít někde u vody, v akvaparku nebo se vydat na některou z akcí, které se konají po celé republice. Zde přinášíme jen výběr některých z nich.

Nadcházející parný víkend můžete prožít někde u vody, v akvaparku nebo se vydat na některou z akcí, které se konají po celé republice. Zde přinášíme jen výběr některých z nich.

Praha

v sobotu můžete navštívit koncert Yvonne Sanchez, polsko-kubánské bluesové zpěvačky, který se koná na lodi Cargo Gallery, kotvící na řece Vltavě, u nábřeží Edvarda Beneše v Praze. 

Národní zemědělské muzeum zve na letní trhy, kde můžete nakoupit produkty od českých farmářů. A když už budete v Národním zemědělském muzeu, tak proč si v sobotu neprohlédnout i netradiční výstavu Malá letní slavnost dřeva, která je součástí probíhající výstavy Les – příběhy stromů a lidí.

V neděli se můžete vydat na koncert flétnisty a saxofonisty Jiřího Stivína do Reduty.

Středočeský kraj

Pokud se o víkendu vypravíte na zámek Křivoklát, pak určitě nebudete litovat. Nejen, že Vás tam dopraví historický parní vlak, ale těšit se můžete i na Křivořezání, řezbářské sympozium a bohatý doprovodný program. Po celý víkend Vás Křivoklát zve také na Rytířské kratochvíle Filipiny Welserové.

Jihočeský kraj

Nenechte si ujít pohádkový princeznovský bál, který se v sobotu koná na zámku Hluboká nad Vltavou. V Táboře budou zase celý nadcházející víkend k vidění Komedianti v ulicích, 5. ročník mezinárodního festivalu pouličního divadla.

Nebo můžete navštívit Dožínky hraběte Chotka na zámku Veltrusy, oslavu úrody a sklizně. Folkové legendy pro Vás zahrají v sobotu na nádvoří Sázavského kláštera v rámci Castle tour 2015.

Plzeňský kraj

Velhartické pohádkové odpoledne bude pro Vás a Vaše děti připravené v sobotu na zámku Velhartice. Při prohlídce hradu potkáte různé pohádkové bytosti a také můžete plnit drobné úkoly. Čeká Vás zde odpoledne plné pohádek, soutěží, řemeslných a výtvarných dílen.

Ústecký kraj

Pokud se v sobotu vypravíte do Budyně nad Ohří, pak zde budete mít možnost spatřit jednu z bitev středověkých burgundských válek. Jistě poklidnější atmosféra Vás přivítá na zámku Libochovice, kde se v sobotu a neděli koná tradiční prodejní výstava exotického ptactva.

Navštívit můžete také netradiční festival propojující hudbu s divadlem, festival Rozmarné léto v Mostě.

Královéhradecký kraj

Ve Rtyni v Podkrkonoší se koná 23. folk-country-bluegrass festival NOTA. Navštívit jej můžete v sobotu 8. srpna 2015 na nádvoří staré Rychty. Na náměstí ve Špindlerově Mlýně se koná v sobotu folklorní festival, kde uslyšíte místní dechovou hudbu.

Pardubický kraj

Nenechte si ujít Litomyšlský pivní festiválek, který se koná v sobotu na náměstí v Litomyšli. Pokrok nezastavíš je název speciální víkendové prohlídky zámku Slatiňany, kdy si celý objekt projdete doslova od sklepení po půdu.

Kraj Vysočina

Tradiční žďárský hudební festival, Horácký džbánek, se koná od pátku do soboty na zámku Žďár nad Sázavou. Prožít můžete také letní noc v zoo Jihlava, která proběhne z pátku na sobotu. Od soboty do pondělí zavítá Kinematograf bratří Čadíků do Pelhřimova, kde budete moci shlédnout tři filmy.

Westernové městečko Šiklův mlýn ve Zvoli nad Pernštejnem v sobotu rozvíří americké rodeo na mistrovství ČR v rodeu.

Jihomoravský kraj

Na hradě Veveří se v pátek a v sobotu koná jeden z dílů série festivalů Moravské hrady. Druhý srpnový víkend bude v Mikulově patřit oslavě dobrého piva na festivalu Mikulovské Pivobraní. Návštěvníky čeká nejen pivní jarmark, ale také hudební vystoupení českých a slovenských rockových kapel.

Známá kapela Čechomor vystoupí v sobotu na hradě Veveří v rámci svého letního turné.

Zlínský kraj

Jánošíkův dukát 2015 je název mezinárodního festivalu slovenského folklóru, která se koná ve Valašském muzeu v přírodě ve skanzenu Rožnov pod Radhoštěm. Nebo můžete navštívit mezinárodní folklorní festival Soláň ve Velkých Karlovicích, kde se v sobotu proběhne přehlídka tanečních souborů z regionu Valašska, vystoupení cimbálových muzik, přehlídku tanečníků odzemku či vystoupení Portášů.

Olomoucký kraj

 V pátek a v sobotu můžete zavítat na 11. ročník tradiční akce Litovelský otvírák. Návštěvníky čeká vystoupení známých českých a slovenských interpretů, a ochutnávka litovelských pivních speciálů. V sobotu a v neděli si nenechte ujít Šermířský víkend na zámku Plumlov.

Zajímavé akce v okolí

Festival Muziq 2023 - Tachov

20.05.2023 - 20.05.2023
areál bývalého…

Festival Muziq je nový hudební festival bez žánrových mantinelů. Myšlenkou je setkání přátel a milovníků hudby, a…

Atrium Flora slaví 20 let, slavte i…

20.03.2023 - 24.03.2023
Atrium Flora

Oblíbené pražské obchodní centrum Atrium Flora slaví 20 let od svého otevření. Přijďte ve dnech 20.–24. března na Floru…

Slavnosti mandloní a vína - Hustope…

24.03.2023 - 26.03.2023
Dukelské náměstí

Oblíbený mandlový foodfestival v srdci mandloní a vína nabídne program na celý víkend. Nenechte si to ujít!

Farmářský a řemeslný trh - Studénka

24.03.2023 - 24.03.2023
Náměstí republiky

Zveme Vás, vaše přátele, známé a sousedy na farmářské a řemeslné trhy ve Studénce

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pátek 24. březen

Dnes má svátek Gabriel

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete