Statistika našeho portálu

  • 94 551 Akcí v kalendáři
  • 5 386 Ubytovacích zařízení
  • 24 188 Míst a památek

Rozhledna Vartovna

Seninka

Rozhledna Vartovna stojí na stejnojmenném kopci (651 m.n.m.) kousek západním směrem od obce Seninka.Přípravy na rozhlednu podle projektu ing. arch. Ivana Bergmana započaly v roce 2007 a na konci roku 2009 byla rozhledna hotova. Věž je 37 m vysoká s krytou vyhlídkovou plošinou ve výšce 35 m. Náklady na rozhlednu dosáhly 8 mil. korun. Základ tvoří kamenná podezdívka s místností pro obsluhu.Název Va…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Seninka
Oblast
Střední Morava
Kraj
Zlínský kraj
Okres
Vsetín
Obec
Seninka
Telefon

Fotogalerie k článku

Rozhledna Vartovna stojí na stejnojmenném kopci (651 m.n.m.) kousek západním směrem od obce Seninka.

Přípravy na rozhlednu podle projektu ing. arch. Ivana Bergmana započaly v roce 2007 a na konci roku 2009 byla rozhledna hotova. Věž je 37 m vysoká s krytou vyhlídkovou plošinou ve výšce 35 m. Náklady na rozhlednu dosáhly 8 mil. korun. Základ tvoří kamenná podezdívka s místností pro obsluhu.

Název Vartovna dostal vrch zřejmě na počátku 18. století, kdy na Valašsko vtrhli uherští povstalci. Na kopcích tak byly portášské hlídky, aby zapálením ohňů varovaly vrchnost před nebezpečím.

Rozhledna je přístupná v době sezonním období. Na vrchol vede několik značených tras. Nejbližší parkování je při Švehlově hájence, nebo pak v Jasenné či Pozděchově.

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie

sobota 28. listopad

Dnes má svátek René

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete