Statistika našeho portálu

  • 102 692 Akcí v kalendáři
  • 5 390 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Zřícenina hradu Loupežnický vrch

Jablonné v Podještědí

Zaniklý, téměř neznámý hrad Větrov (Loupežnický vrch) se nacházel na temeni čedičového vrchu zhruba 6 km severovýchodně od Jablonného v Podještědí.Hrad patrně sloužil k ochraně obchodní stezky vedoucí z Čech přes Jablonné do Žitavy. Je označován jako Větrov, ale jeho přesné jméno není známo. V písemném pramenu z roku 1369 je uváděn jako "starý hrad". Zbytky hradu byly v minulosti zcela …

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Jablonné v Podještědí
Oblast
Severovýchod
Kraj
Liberecký kraj
Okres
Česká Lípa
Obec
Jablonné v Podještědí
Telefon

Zaniklý, téměř neznámý hrad Větrov (Loupežnický vrch) se nacházel na temeni čedičového vrchu zhruba 6 km severovýchodně od Jablonného v Podještědí.

Hrad patrně sloužil k ochraně obchodní stezky vedoucí z Čech přes Jablonné do Žitavy. Je označován jako Větrov, ale jeho přesné jméno není známo. V písemném pramenu z roku 1369 je uváděn jako "starý hrad". Zbytky hradu byly v minulosti zcela rozebrány, takže se z něj do dnešní doby nedochovaly prakticky žádné zbytky.

Tipy na výlet

Vypravit se můžete na přírodní památku Panenská skála, Bílé kameny u Jítravy, Krkavčí skály, zámek Lemberk, zříceninu hradu Roimund nebo na zříceninu hradu Starý Falkenburg. U Chrastavy najdete například repliku venkovského velmožského sídla, zvanou Curia Vítkov.

Ubytovat se můžete v Hrádku nad Nisou.

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pátek 19. červenec

Dnes má svátek Čeněk

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete