Statistika našeho portálu

  • 100 247 Akcí v kalendáři
  • 5 393 Ubytovacích zařízení
  • 24 209 Míst a památek

Roubená chalupa Pod skalami - Holín

Holín

Chalupa se nachází v Horním Lochově, asi 400 m od Prachovských skal, na polosamotě, 3 km Jičín. Kapacita: až pro 12 osob / 8 lůžek + 4 přistýlky/. Pronajímá se vždy jen jednomu zájemci, nejedná se o penzion. Přízemí: Vstupní chodba, velká obývací místnost s krbem, TV a videem s videokazetami o Českém ráji a Prachovských skalách,šachový stolek, standardně vybavená kuchyňka plynový sporák s el. tro…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Horní Lochov 10, Holín
Oblast
Severovýchod
Kraj
Královéhradecký kraj
Okres
Jičín
Obec
Holín

Fotogalerie k článku

Chalupa se nachází v Horním Lochově, asi 400 m od Prachovských skal, na polosamotě, 3 km Jičín. Kapacita: až pro 12 osob / 8 lůžek + 4 přistýlky/. Pronajímá se vždy jen jednomu zájemci, nejedná se o penzion. Přízemí: Vstupní chodba, velká obývací místnost s krbem, TV a videem s videokazetami o Českém ráji a Prachovských skalách,šachový stolek, standardně vybavená kuchyňka plynový sporák s el. troubou, mikrovlnka, varná konvice, černé a bílé nádobí, lednička s mrazničkou. V přízemí je dále sociální zařízení 2 samostatné sprchy, 3 WC, umyvadla a automatická pračka. Teplá a studená voda je zavedena jak do sociálního zařízení, tak i do kuchyňky a do obývací místnosti. Teplá voda je automaticky dohřívána v plynovém bojleru na požadovanou teplotu, takže je trvale k dispozici. Podkroví: Vstup do podkroví je ze společenské místnosti po dřevěném schodišti do předsíňky a do 2 prostorných obytných ložnic. V každé ložnici jsou 4 lůžka s možností 1-2 přistýlek. K lůžkům i k přistýlkám je poskytováno povlečení, na požádání dětská postýlka. V podkroví se dále nachází WC s umyvadlem s teplou a studenou vodou a kuchyňka s kuchyňskou linkou, mikrovlnkou, varnou konvicí a bílým nádobím. Je zde zavedena rovněž teplá a studená voda. Vstup do podkroví není dovolen ve venkovní obuvi.Vytápění objektu: krb s teplovzdušným rozvodem nebo k přitápění el.topidla konvektory. Dřevo na topení - drobné zdarma, špalky 4 Kč/kg.Pozemek: Velký dvůr, velká zahrada kolem chalupy s ovocnými stromy tvoří uzavřený celek a je ohraničena živými ploty. Venku je možno posedět u ohništěvětve na oheň, na terase se zahradním nábytkem nebo v zastřešeném altánu se stoly,lavicemi a zahradním krbem - grilem grilovací uhlí je možno u nás koupit. K dispozici jsou 2 dětské houpačky, 2 branky a míče na malý fotbálek. Kryté stání pro 2 auta, další auta mohou parkovat na uzamykatelném dvoře. Ostatní nabídky: půjčování 5 kol různých velikostí za poplatek 480 Kč /kolo/týden, nabídky tras na výlety a aktuální nabídky zajímavých akcí konaných v okolí, prodej turistických a cykloturistických map, zdarma prospekty a propagační materiály Prachovských skal a Českého ráje. Provozní doba: Od 1.dubna do 31.října, v případě příznivého počasí i mimo toto období, kromě vánoc a Silvestra. Ceník a ostatní informace: O prázdninách nejméně týdenní pobyty. Mimo prázdniny nejméně na 3 dny a lze dohodnout i pobyt za nižší cenu do 4 osob. Na týdenní pobyty nástup v sobotu po 15.00 hod, odjezd sobota do 10.00 hod. Týdenní pronájem chalupy pro 8 lůžek je v červenci a srpnu 15.000,- Kč, v červnu a září 14.000,- Kč a v dubnu,květnu a říjnu 13.000,-Kč, příplatek za přistýlku 200,- Kč/přistýlka/noc. V ceně je povlečení i k přistýlkám, spotřeba plynu na ohřev vody v bojleru a na vaření, závěrečný úklid. Na konci pobytu se hradí spotřebovaná el.energie. Při nástupu pobytu je vybírána kauce 2.000,- Kč. Pes není povolen. V objektu mohou pobývat jen osoby zde evidované.

Možnosti stravování

Vlastní vaření v kuchyňce v přízemí objektu nebo možnost stravování v obci v hotelu Pod Šikmou věží.

Popis okolí

Chalupa se nachází v obci Horní Lochov, 3 km od města Jičína směr Sobotka, Mladá Boleslav, Praha. Je umístěna pod jižním okrajem Prachovských skal v chráněné krajinné oblasti Český ráj. Kromě Prachovských skal je v okolí množství dalších pozoruhodných zajímavostí, skalních měst, hradů, zámků a zřícenin.

Tipy na výlet po okolí

Prachovské skály pěšky přímo od chalupy, Trosky, Humprecht, Kost, Hrubá Skála a další. Města : Jičín, Sobotka, Turnov, Mnichovo Hradiště a další. Při nástupu pobytu poskytujeme hostům nabídku zajímavostí v okolí, tipy na výlety a informace podle zájmů a potřeb.

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Na Atlase Česka dále najdete