Statistika našeho portálu

  • 101 428 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Hradozámecká noc 2015

Atlas Česka zve všechny své příznivce na v pořadí již šestou Hradozámeckou noc, do které se letos zapojí na osm desítek významných českých a moravských památek. Přijďte si svou rodinou užít unikátní atmosféru na hradech, zámcích a mnoha dalších kulturních objektech, které ve večerních a nočních hodinách dne 29. 8. 2015 zpřístupní návštěvníkům své interiéry se zvlášť zajímavým programem.

Atlas Česka zve všechny své příznivce na v pořadí již šestou Hradozámeckou noc, do které se letos zapojí na osm desítek významných českých a moravských památek. Přijďte si svou rodinou užít unikátní atmosféru na hradech, zámcích a mnoha dalších kulturních objektech, které ve večerních a nočních hodinách dne 29. 8. 2015 zpřístupní návštěvníkům své interiéry se zvlášť zajímavým programem. 

Praha

Obyvatele našeho hlavního města bychom v rámci letošní Hradozámecké noci rádi pozvali především do "Chvalského zámku", kde se mezi 18. a 22. hodinou konají komentované prohlídky s vílou Ohnivkou a skřítkem Matýskem. Navštívit zde můžete i výstavu Rumcajs zámeckým pánem či odvážnou výpravu do tajemné komnaty duchů. Ve "Valdštejnském paláci a Valdštejnské zahradě" pak všichni milovníci historii shlédnou Vystoupení Skupiny historického šermu Sinister a následně pak koncert souboru Musica Bohemica Praha. V "zahradách pod Pražským hradem" se o letošním ročníku vydáte s přívětivými průvodci na komentované prohlídky, užijete si bohatý doprovodný program a pokocháte se i okouzlujícím romantickým nasvícením. 

 

Středočeský kraj

V rovinaté oblasti rozkládající se v blízkém okolí Prahy bychom Vás rádi pozvali na "zámek Březnice", který ožije atmosférou hororového příběhu o Frankesteinovi v podání skupiny historického šermu Exulis Brno. Na "zámku v Dobříši" se již tradičně zaměřili na téma pohádek, v jejichž duchu se povine i série komentovaných nočních prohlídek. Těšit se můžete i na veselé prohlídky tajuplným francouzským parkem. Velké popularitě se již tradičně těší "Hradozámecká noc na Karlštejně", lákající na bohatý zábavný program, prohlídky přes celou noc či promítání Noci na Karlštejně. Na "zámku Konopiště" pak oceníte večerní prohlídky zámku i Růžové zahrady, strašidelné sklepení pro děti, netradiční prohlídky s komtesou Janesou či pestrá divadelní představení. Vaší pozornosti by neměl ujít ani bohatý program na "hradě Křivoklátě", poutající zážitkovou noční akcí s hudebním doprovodem, kejklíři, kouzelníky a tajuplnými duchy.

 

Báječným tipem pro celou rodinu může být i "Hradozámecká noc na zámku Loučeň", kde se konají prohlídky pro malé i velké, rytířské turnaje, velká romantická lesní svatba, pohádkové představení či dobová hudba a historické tance. 

 

 

Jihočeský kraj

Také v jižních Čechách se najde několik historických objektů, které si pro své návštěvníky připravily netradiční večerní a noční prohlídky. Za pozornost jistě stojí především"Noční prohlídky zámku Blatná", které jsou organizovány ve spolupráci se SHŠ Morgana von Maxberg od 20.30. 

Zaujme jistě i "Hradozámecká noc na státním hradě Rožmberk", kde se můžete těšit na večerní prohlídky hlavním návštěvnickým okruhem doplněným bohatými květinovými aranžmá na téma sedmero ročních dob. Malé i velké pak potěší i vystoupení šermířů, kejklířů či ukázky sokolnictví. Nefalšovaně středověkou atmosféru pak nabídne "Hradozámecká noc na hradě Landštejn", kde se můžete těšit na rytířské hry pro děti, prohlídku hradu či příjemné posezení s živou hudbou u ohně. V pořadí již pátá hradozámecká noc se letos odehraje na "zámku Kratochvíle". V rámci večera budou zpřístupněny interiéry zámku osvětlené svíčkami a v jednotlivých pokojích se můžete těšit na samostatné průvodce. 

 

Plzeňský kraj

Také v západních Čechách se letos můžete těšit na otevřená místa představující všem návštěvníkům netradiční historii v neobvyklých hodinách. Platí to především o"Hradozámecké noci na zámku v Horšovském Týně", kde se můžete těšit na šermířská vystoupení, výstavu Kouzelný svět Adolfa Borna či ukázky ze staročeských řemesel. Velkou zábavou i obohacením pro malé i velké návštěvníky bude jistě účast na "Hradozámecké noci na hradě Rabí", která nabídne večerní kostýmované prohlídky hradu či vystoupení pohádkových postav z našich nejstarších mýtických dějin. Zcela unikátní atmosféru pak zažijí všichni milovníci nádherných architektonických skvostů a a české historie při účasti na "Hradozámecké noci v klášteře Kladruby". Jako bonus nabídne zájemcům bohatý kulturní program vytvořený ve spolupráci s Hvězdárnou a planetáriem v Plzni. 

 
Karlovarský kraj

V rámci Karlovarského kraje se letošní Hradozámecké noci zúčastní dvě kulturní instituce, které si o to více zaslouží pozornost všech zábavychtivých návštěvníků. První akcí poutající naší pozornost bude "Hradozámecká noc na zámku Kynžvart". Těšit se můžete na kostýmované prohlídky zámku v duchu Vídeňského programu a zábavný doplňkový program. Druhou akcí pořádanou v rámci letošního programu bude "Hradozámecká noc na hradě Lokti". Těšit se můžete na prohlídky pod patronátem pouličního divadla Viktora Braunreitera.

Ústecký kraj

V oblasti Ústeckého kraje bychom Vás rádi pozvali především na "Hradozámeckou noc na zámku Libochovice", která přinese prohlídky zámeckých sklepení se strašidly. Bavit se tak budou jak nejmenší návštěvníci, tak jejich rodiče. Pozoruhodnou akcí bude jistě též "Hradozámecká noc na hradě Házmburk – Klapý", kde se můžete  těšit na bohatý a poutavý výběr akcí pro děti i dospělé. Chybět nebude pohádkový průvodce ani strašidelná posádka hradu. Za návštěvu jistě stojí i "Hradozámecká noc na zámku Červený Hrádek u Jirkova", kde se od odpoledních hodin konají netradiční kostýmované prohlídky. Celodenní akcí pro kulturně zaměřené návštěvníky bude"Literární Zarafest na zámku Děčín", který se letos připojuje k akcím Hradozámecké noci.

Liberecký kraj

V oblasti severních Čech se na závěr letošních prázdnin můžete zúčastnit některé z mnoha zajímavých akcí, mezi které patří i "Hradozámecká noc na Valdštejně". Představí se Vám zde mnoho desítek vystupujících, mezi kterými zaujmou zvláště sličné dívky v kostýmech v průřezu jednotlivých staletí. Specifickou atmosféru nalezne pozorný divák i při "Hradozámecké noci na hradě Grabštejn", kde se organizátoři zaměřili především na období renesance. Bonusem pro všechny bude i ochutnávka renesančních gastronomických specialit. Neopakovatelnou atmosféru bude jistě mít i "Hradozámecká noc na zámku Hrubý Rohozec". Hrané prohlídky Vás letos zavedou na začátek 20. století, kdy se do zámku zaváděla elektrika, což zdejšímu služebnictvu zjevně komplikovalo dosavadní životní zvyklosti.

Královehradecký kraj

Přijměte pozvání Atlasu Česka na akce spojené s Hradozámeckou nocí v oblasti Královehradeckého kraje. Týká se to především "Hradozámecké noci v zámku Karlova Koruna", kde se můžete těšit na zábavně-odborné prohlídky interiérů zámku i bohatý doprovodný program. V rámci "Hradozámecké noci na hradě Kost" se můžete kromě obvyklých prohlídek těšit i na šermířské vystoupení a gastronomické pochoutky. Všem milovníkům dějepravy a módních zvláštností doporučujeme navštívit"Hradozámeckou noc na zámku Opočno", kde před Vašimi zraky ožije fenomén paní módy, a to napříč staletími. Při "Starohradské Hradozámecké noci" pak zažijete prohlídky zámeckých sklepení i hradních prostor a vychutnáte si i vystoupení ohňonošů a pohádkových bytostí. Poslední pozvánka směřuje na "Hradozámeckou noc na zámku Častolovice", kde budete moci navštívit i historickou expozici "Za zámeckou minulostí"

Pardubický kraj

V okolí oblíbeného města Pardubice Vás na konci prázdnin uvítají obzvláště rádi na "zámku v Moravské Třebové", kde se můžete těšit na tradiční středověký festival plný lidového veselí, dobových řemesel, kejklířů a šermířů. Pokud máte pro strach uděláno, nezapomeňte si vyrazit na "Hradozámeckou noc na zámku Slatiňany", kde na Vás čeká procházka zámeckými komnatami v originální atmosféře rozsvícených lustrů a lamp. V rámci "Hradozámecké noci v Kunětické hoře" se stanete účastníky velkého lampionového průvodu, gradujícího večerní prohlídkou nasvíceného paláce.

Kraj Vysočina

Na Vysočině se můžete těšit na tajuplnou atmosféru zdejších hradů a zámků, které lákají návštěvníky po celou turistickou sezónu. V závěru prázdnin zaujme především"Hradozámecká noc v zámku Jaroměřice nad Rokytnou", kde si budete moci užívat krás květinových aranžmá během netradičních nočních prohlídek. Bonusem budou průvodci ze známých českých oper. V rámci "Hradozámecké noci v Náměšti nad Oslavou" zažijete tradiční noční prohlídky zámku s bonusem v podobě prohlídky reprezentačních prostor s gastronomickou hostinou. V letošním ročníku se k této originální akci přidají i organizátoři v "Orlíku nad Humpolcem", kde zažijete tajuplný večer plný strašidelných překvapení.

Jihomoravský kraj

V rámci jižní Moravy bychom Vám rádi představili méně známé historické lokality,které si během letošního ročníku dozajista zaslouží Vaši pozornost. Jedná se především o"Hradozámeckou noc na zámku Rosice", kde pro Vás přichystali kostýmované prohlídky zámku, ohňová vystoupení či divadelní Harlekýnův boj. Podobně atraktivní podívanou zažijete při "Hradozámecké noci na zámku Lysice", kde na Vás čeká zámek oživlý kostýmovanými průvodci. Bohatý kulturní program očekávejte i při "Hradozámecké noci na zámku Bučovice", kde se láká především hudební vystoupení účastníků kursu Masterclas. Netradiční prohlídky zámku zažijete i při"Hradozámecké noci v Rájci – Jestřebí", které Vás zavedou do prostor bývalých sklepů, zámecké kaple či zdejší krypty. A pozor, nezapomeňte si k dobré náladě přibalit i baterky.

 Olomoucký kraj

Přijeďte si užít pohodový závěr prázdnin do oblasti malebné Hané, kde se pro Vás chystá několik pozoruhodných kulturních akcí. Týká se to především "Hradozámecké noci na zámku Velké Losiny", kde si připomenete bohatou historii zámku s tajuplnými průvodci. Navštívíte-li "Hradozámeckou noc na hradě Šternberk", můžete očekávat podvečerní a večerní kostýmované prohlídky doplněné o hudební vystoupení v hradní kapli. Atraktivní jistě bude i "Hradozámecká noc na hradě Bouzově", kde všichni zúčastnění prožijí romantický večer pod širým nebem při promíání pohádky "O princezně Jasněnce a létajícím ševci". Následovat budou i pohádkové prohlídky hradu s kostýmovanými pohádkovými postavičkami.

Zlínský kraj

V oblasti Zlínského kraje se letošní Hradozámecké noci zúčastní pouhé dvě památky, které však bohatým programem vykompenzují absenci těch ostatních. Na "zámku Vizovice" se odehraje bohatý kulturní program, v rámci nějž nebude chybět interaktivní bubnování, tradiční muzicírování či poučné a zábavné zámecké prohlídky. Od 18 hodin pak zaujme i "Hradozámecká noc na hradě Cimburku", kde vystoupí SHŠ in Taberna, otevře se alchymistická dílna ve sklepení, odehraje se přednáška o obnově hradu či prohlídka s nočním osvětlením.

Moravskoslezský kraj

Přijďte se pobavit i se leccos dozvědět na některou z akcí letošní Hradozámecké noci v Moravskoslezském kraji. Platí to zvláště o "Hradozámecké noci na Slezkoostravském hradě", kde se uskuteční dvoudenní akce pro rodiny s dětmi, zastřešená strašidelným programem pro malé i velké. Po celém objektu se budou pohybovat pohádková strašidla, lákající návštěvníky na tajuplné prohlídky. Chybět nebude ani dostatek jídla a pití, které bude k dispozici na všech prohlídkových trasách. V rámci "Hradozámecké noci na zámku Hradec nad Moravicí", se můžete těšit na křest hradeckého zámeckého piva, ochutnávku vín ve sklepení či projížďku kočárem. Na závěr pak zveme i na "Hradozámeckou noc na zámku Bruntál a na hradě Sovinec", kde se kromě nočních prohlídek potěšíte i divadelním vystoupením či pohádkovou písničkou.

 

 

 

Zajímavé akce v okolí

Adventní tvořivé dílny 2023 - Kyjov

02.12.2023 - 08.12.2023
Vlastivědné muzeum Kyjov

Dovolujeme si Vás pozvat do Vlastivědného muzea Kyjov na tvořivé dílny.

Vánoční trhy v Praze 2023

02.12.2023 - 06.12.2023
Praha

Kouzelné vánoční trhy s krásně navrženými dřevěnými domky probíhají na různých pražských náměstích, například na…

Modlitba za demokracii 2023 - Praha

06.12.2023 - 06.12.2023
Kostel sv. Kříže -…

Vážení přátelé a příznivci, věříme, že se již těšíte na adventní čas. S radostí bychom vás chtěli pozvat na výjimečný…

Hvězdná Toyota roadshow v Praze na …

06.12.2023 - 06.12.2023
Praha

Toyota během akce podrobněji představí všechny čtyři druhy alternativních pohonů, které aktuálně nabízí.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

středa 6. prosinec

Dnes má svátek Mikuláš

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete