Statistika našeho portálu

  • 101 025 Akcí v kalendáři
  • 5 392 Ubytovacích zařízení
  • 24 207 Míst a památek

Tipy na 2. adventní víkend 5.-6. prosince

Druhý adventní víkend se pomalu blíží a možná už zvažujete, kam vyrazíte. Připravili jsme pro Vás pár tipů, které Vás možná zanesou na tradiční vánoční trhy, za mikulášskou nadílkou, na koncert nebo na zcela nevánoční akce.

Druhý adventní víkend se pomalu blíží a možná už zvažujete, kam vyrazíte. Připravili jsme pro Vás pár tipů, které Vás možná zanesou na tradiční vánoční trhy, za mikulášskou nadílkou, na koncert nebo i na zcela nevánoční akce.

Praha

Můžete se vydat oba víkendové dny ozdobit obří LEGO vánoční strom do Centra Černý Most Praha. Mikulášská nadílka bude připravená pro děti v Újezdě nad Lesy, na Barrandově ve filmových studiích nebo můžete v sobotu i v neděli vyrazit na Mikulášské jízdy parním vlakem ze Smíchovského nádraží. Mikuláš na děti bude čekat v sobotu také v Národním zemědělském muzeu a žádné dítě neodejde bez dárečku, jak slibují organizátoři. V sobotu se můžete přijít podívat na rozsvícení vánočního stromu na Malostranském náměstí spojené s mikulášskou nadílkou. 

Možná Vás ale zláká kouzlo pohádkového příběhu Popelka na ledě, které se představí v sobotu v O2 Aréně v Praze. Nebo svou návštěvou můžete přispět na benefičním koncertu v divadle Semafor, který se koná v sobotu na podporu Konta Bariéry. V neděli si nenechte ujít Adventní zastavení u Ludmily, které se koná v kostele na náměstí Míru.

Středočeský kraj

Hrad Český Šternberk zve na adventní prohlídky, které připomenou význam, zvyky a průběh adventního období. Mikuláš pak zavítá na zámek Mníšek pod Brdy, na vlakové nádraží v Příbrami, na zámek Dobříš, na hrad Křivoklát nebo do Mělnického kulturního centra.

Čerti s Mikulášem se objeví i na zámku Zruč nad Sázavou, kde je připraven i bohatý doprovodný program. Na Dobříši pro Vás v kostele Nejsvětější trojice připravili na neděli adventní koncert. Regionální muzeum Mělník uspořádalo na sobotu předvánoční řemeslné trhy.

Královéhradecký kraj

V neděli jsou pro Vás připravené Vánoce na zámku Karlova Koruna, kde si prohlédnete, jak se slaví Vánoce u nás i ve světě a to celé navíc i s bohatým programem. Na zámku Dětenice propukne v sobotu Čertovské řádění ve Středověké krčmě. V sobotu i v neděli se představí Čerti a čertice ze Starohradských pohádek na hradě a zámku Staré Hrady

Pardubický kraj

O víkendu se ocitne zámecké sklepení v moci pekelné na zámku Litomyšl. Ve Svitavách se uskuteční tradiční Mikulášský běh. Adventní den připravili také na zámku Pardubice. V Pardubicích v sobotu bude vypraven také speciální mikulášský trolejbus.

Ústecký kraj

Oblastní muzeum v Děčíně pořádá o víkendu vánoční jarmark. V Pevnosti Terezín bude rozsvícen vánoční strom, zazní koledy a uvidíte i živý Betlém. Čertovský rej Vás čeká v Zoo Děčín nebo v Zoo Ústí nad Labem.

Liberecký kraj

V sobotu Vás na hradě Grabštejn čekají Grabštejnské Vánoce plné vánočních tradic a adventní nálad. Ekocentrum Brniště připravilo netradiční adventní dílny a mikulášskou nadílku. V hotelu Port v Doksech vystoupí v neděli na adventním koncertě Václav Neckář

Jihočeský kraj

Vánoce 2015 aneb letošní turné Janka Ledeckého můžete navštívit tuto sobotu v Táboře. Skutečný pan Mikuláš bude v sobotu nadělovat hodným dětem také v Galerii čokolády v Táboře. Velká mikulášská nadílka proběhne i v Písku, Českém Krumlově nebo Vodňanech.

Plzeňský kraj

Mikuláše s čertem a andělem můžete v sobotu potkat na hradě Rábí. A potkáte ho také v Zoo Plzeň, na náměstí v Plzni nebo ve Frymburku. A nebo možná radši v neděli vyrazíte na zámek Kozel, kde bude koncertovat Spirituál Kvintet.

Karlovarský kraj

V sobotu v Sokolově si můžete užít mikulášské jízdy parním vlakem na Hřebeny a nedaleký hrad Hartenberg. Mikuláš zavítá také na náměstí v Lokti, na hrad Cheb nebo do Jáchymova. V Sokolově se také můžete těšit na 2. adventní koncert, který se koná v neděli.

Kraj Vysočina

V kraji Vysočina se za čerty a Mikulášem můžete podívat do jihlavského podzemí, které bude opravdu strašidelné. Najdete je také v Zoo Jihlava nebo v Havlíčkově Brodě. Pokud patříte mezi příznivce folkové hudby, pak možná uvítáte nedělní vánoční koncert Fešáků v Třebíči.

Jihomoravský kraj

Od čtvrtku do soboty je v Brně k vidění 41. ročník Mezinárodního filmového festivalu Ekofilm. Od pátku do soboty můžete zakoupit vánoční dárky na Factory Fashion Marketu, který hostí Industra Brno. Na zámku Slavkov u Brna se také uskuteční vzpomínkové akce na bitvu u Slavkova. Janův hrad v Lednici Vás zve na adventní jarmark. Nebo vás možná zaujme čertovský zámek Oslavany, akce, která se koná v sobotu na nádvoří zámku.

Olomoucký kraj

Vánoční jarmark můžete navštívit na vodní tvrzi Jeseník od pátku do soboty. V Olomouci bude zase vypravena mikulášská tramvaj

Zlínský kraj

Atmosféru Vánoc na šlechtickém sídle zažijete, pokud navštívíte od soboty do neděle zámek Buchlovice. Mikuláše potkáte například na zámku Uherský Ostroh.

Moravskoslezský kraj

V Ostravě se konají o pátku do neděle předvánoční esoterické trhy. Ve Frýdku-Místku potkáte Mikuláše na ledě v hale Polárka. A pokud neznáte nový sport zvaný dodgeball, pak se v sobotu přihlaste na dodgeball amatérský zápas, kde se vše naučíte. Nebo se přijďte alespoň podívat. Akce se koná v Kopřivnici. v neděli v Havířově bude rozsvícen vánoční strom.

Zajímavé akce v okolí

Den Architektury 2023 - Olomouc

29.09.2023 - 05.10.2023
Olomouc

Konec září a začátek října bude opět patřit architektuře. Největší architektonický festival u nás Den architektury…

Festival Den architektury se letos …

29.09.2023 - 05.10.2023
Praha

Bohatý a zdarma přístupný program největšího architektonického festivalu u nás nabízí od 29. září do 5. října na výběr…

Den architektury 2023 - Brno

29.09.2023 - 05.10.2023
Brno

Největší architektonický festival u nás Den architektury nabídne mezi 29. zářím až 5. říjnem na více jak 400 zdarma…

Světový turnaj parahokeje - IPH Cup…

02.10.2023 - 08.10.2023
OSTRAVAR ARÉNA

Český bronzový tým z mistrovství světa vyzve na domácí půdě světovou elitu! Paralympijští vítězové a mistři světa z…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

úterý 3. říjen

Dnes má svátek Bohumil

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete