Statistika našeho portálu

  • 87 117 Akcí v kalendáři
  • 5 374 Ubytovacích zařízení
  • 24 158 Míst a památek

Tipy na víkend 16.-17. května

Tento víkend se můžete těšit na jedinečnou příležitost v rámci festivalu Open House Praha navštívit unikátní prostory mnoha důležitých staveb a památek, které běžně nebývají přístupné veřejnosti. Druhou neméně zajímavou událostí budou Muzejní noci na mnoha místech České republiky.

Tento víkend se můžete těšit na jedinečnou příležitost v rámci festivalu Open House Praha navštívit unikátní prostory mnoha důležitých staveb a památek, které běžně nebývají přístupné veřejnosti. Druhou neméně zajímavou událostí budou Muzejní noci na mnoha místech České republiky.

Praha

Novoměstská radnice zve o víkendu na Řemeslo na Novoměstské radnici, trhy, kde bude možné zakoupit rozmanité řemeslné výrobky z různých krajů ČR. Zároveň bude možné si jednotlivá řemesla vyzkoušet v řemeslných dílnách a workshopech. V sobotu 16. května se můžete v rámci dne otevřených dveří podívat do Kramářovy vily v rámci festivalu Open House Praha. V zahradě Kinských se oba víkendové dny koná tradiční národopisná slavnost Musaion, folklorní festival, zaměřený na tradiční lidovou kulturu České republiky. Milovníci koček se jistě vypraví do Sportovní haly Slávie Praha, kde se v sobotu i neděli koná výstava koček. Bezesporu zajímavou akcí, o kterou je vždy velký zájem je den otevřených dveří na Pražském hradě.

Na řemeslnou neděli zve také Creative World, kde se představí některá dnes již málo známá řemesla. A v neděli si nenechte ujít příležitost v rámci Mezinárodního dne muzeí a galerií vstoupit zdarma do všech objektů Národní galerie.

Středočeský kraj

V sobotu se koná Festival muzejních nocí na Březových Horách v hornickém skanzenu v Příbrami. A týž skanzen nabízí o víkendu symbolické vstupné do svých expozic v rámci Mezinárodního dne muzeií. Na hradě Točník se v sobotu můžete připojit k Astronomickému pozorování noční oblohy. Do Památníku Karla Čapka u Staré Huti se vydejte, pokud máte rádi psy. Koná se zde v sobotu totiž den pejsků.

Jihočeský kraj

V Písku se od pátku do neděle koná tradiční akce zvaná Cipískoviště. Tam si návštěvníci budou moci vytvořit vlastní sochy z písku a mnoho dalšího. Po oba dny víkendu se na Lipně pojedou závody dračích lodí.

Plzeňský kraj

Kytky k jídlu, tak se jmenuje zcela nevšední kulinářský seminář v Café Nebespán v Kašperských HoráchGalerie Klatovy v Janovicích nad Úhlavou zve také na vstup v rámci Muzejní noci. Do Olympie v Plzni můžete v neděli přijít oslavit 50. narozeniny Večerníčku.

Ústecký kraj

První festival svého druhu v Severních Čechách, Alchymistické Litoměřice, je určen  především všem, kteří mají chuť tvořit, sdílet a inspirovat se. V sobotu se můžete také vydat do podzemí Krušných hor a prozkoumat například stříbrné důlní štoly.

Liberecký kraj

Víkendový festival Jazz pod Kozákovem zve všechny milovníky jazzu na jednu z nejlépe uspořádaných jazzových přehlídek u nás. Ve Frýdlantě se zase můžete jít podívat na Valdštejnské slavnostiMuzejní noc se koná také pod Ještědem v Severočeském muzeu Liberec nebo na frýdlantské radnici. V sobotu je zajímavou akcí v regionu také Otevírání Máchova jezera, jehož hostem bude folková kapela Nezmaři a Yvetta Blanarovičová. 

Královéhradecký kraj

Na letišti v Hradci Králové se koná v pátek a v sobotu Helicopter show, kde se představí složky IZS a návštěvnící uvidí zajímavou leteckou show. Pokud se vydáte na hrad a zámek Staré Hrady, tak se můžete těšit na Archibaldovy slavnosti pohádek, které budou plné čokolády.

Kraj Vysočina

Májová veselice se koná v Bystřici pod Pernštejnem. V Pelhřimově můžete zase navštívit Poutník Fest Pelhřimov, jako jednu z nejoblíbenějších hudebních akcí v regionu.

Olomoucký kraj

Lázně Jeseník zahajují od pátku do neděle svou letošní lázeňskou sezónu a v rámci bohatého programu vystoupí například Lenka Dusilová nebo Blue Effect. Vlastivědné muzeum v Šumperku na Mezinárodní den muzeí otevře všechny své expozice zdarma o den dříve, tedy v neděli 17. května. v sobotu můžete v Přerově ochutnat zlatavý mok na pivním festivalu.

Jihomoravský kraj

V Lednicko-Valtickém areálu se koná výstava vín. Brněnská muzejní noc otevře v sobotu vstup zdarma do celé řady městských muzeí. V Novém Šaldorfu se budou v sobotu zase konat tzv. Otevřené Modré sklepy. Vydat se můžete také na Májové putování okolím Modrých hor v blízkosti Velkých Pavlovic.

Moravskoslezský kraj

Silesia Merida bike marathon se koná v pátek a v sobotu v Hradci nad Moravicí. Vydat se se svými dětmi můžete také na divadelní představení Ferda mravenec do Těšínského divadla.

Zajímavé akce v okolí

Filmy Oldřicha Lipského - Praha

12.01.2019 - 04.08.2019
Praha

Slavný český režisér, scénárista a herec Oldřich Lipský by letos oslavil 95. narozeniny. Přijďte si s námi připomenout…

Studentské vozy snů ve Škoda Muzeu

15.01.2019 - 29.04.2019
Škoda muzeum Mladá…

Výstava Studentské vozy snů prezentuje jedinečný pohled do budoucnosti motorismu očima nastupující generace Škodováků.

Příměstský Tábor pro lany - Olomouc

22.01.2019 - 31.08.2019
Olomouc

Děti se o prázdninách nechtějí nudit, proto je tu příměstský TÁBOR POD LANY v Lanovém centru PROUD Olomouc.V ceně…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Soutěž s Atlasem Česka

Pozor, právě probíhá soutěž, ve které můžete vyhrát nejnovější album Tomáše Kluse - SpOlu.

Více na stránce Soutěž.

Kategorie

pátek 19. duben

Dnes má svátek Rostislav

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete