Statistika našeho portálu

  • 102 692 Akcí v kalendáři
  • 5 390 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Tipy na víkend 2. – 4. května 2014: Rallye Český Krumlov, Dračí slavnosti či Veteránská revue

První májový víkend vyrazte na Den otevřených dveří na Pražský hrad, či vyjeďte zahájit sezónu na cyklostezku do Nymburka. Nebo vyjděte pěšky a zúčastněte se Lužické padesátky. Přijďte se podívat, jak se osvobozovala Plzeň, nebo vyrazte na módní přehlídku oděvů z prvorepublikové éry.

První májový víkend vyrazte na Den otevřených dveří na Pražský hrad, či vyjeďte zahájit sezónu na cyklostezku do Nymburka. Nebo vyjděte pěšky a zúčastněte se Lužické padesátky. Přijďte se podívat, jak se osvobozovala Plzeň, nebo vyrazte na módní přehlídku oděvů z prvorepublikové éry.

Praha

Mezinárodní festival irské kultury Irský Máj proběhne v Praze o tomto víkendu. Těšit se můžete na odborné diskuze, výstavy, taneční vystoupení, koncertní variace, divadelní představení či literární čtení. V sobotu se v klubu Rock Café uskuteční Festival IMY, jenž si dává za cíl představit problematiku lidí s handicapem široké veřejnosti. Festival se koná u příležitosti Dne boje za práva lidí s handicapem. Můžete se těšit na bohatý program pro celou rodinu - ukázky práce se slepeckým psem, hudební dílna, výtvarné dílny, jóga pro nejmenší, ukázky práce na kolovrátku či výroba keramiky. V sobotu pořádá Pražský hrad Den otevřených dveří. Návštěvníci tak budou mít opět možnost vidět běžně nepřístupné sály, salonky a místnosti, ve kterých se na Pražském hradě odehrává ceremoniální život.

Středočeský kraj

V rámci pokračujících oslav Dne země máte v sobotu možnost zúčastnit se exkurze v přírodní rezervaci Nezabudické skaly na Křivoklátsku. Trasu je možné projít od 9 do 13 hodin a je třeba se objednat. V sobotu se uskuteční 4. ročník Cyklootvíráku v nymburském pivovaru. K projížďce bude připravena cyklostezka s cílem v pivovaru, kde již bude k dispozici občerstvení a muzika. V neděli večer navštivte hrad Karlštejn, kde si pro Vás karlovarské hudební divadlo připravilo inscenaci Máchův Máj.

Jihočeský kraj

Pokud patříte mezi automobilové nadšence, pak si určitě nenechte ujít 42. Rallye Český Krumlov 2014, která se bude konat tento pátek. Svébytným bonusem je pak přehlídka historických skvostů startujících v Rallye Legend Show. O první květnové sobotě si Český Krumlov připomene 69. výročí osvobození města americkými vojsky, ke kterému došlo v roce 1945. Součástí akce budou ukázky dobové válečné situace za simulace použití historických zbraní, vozidel a vojáků v dobových uniformách válčících stran. V sobotu si nenechte ujít otevření turistické sezóny v městě Tábor. U této příležitosti budou připraveny turistické pochody, cyklovýlety, pro děti procházky za pohádkou, atd. Odpoledne pak začne hudební program na Žižkově náměstí, kde vystoupí mj. Swing Band Tábor, či Jablkoň.

Plzeňský kraj

V sobotu bude v Klatovech zahájena turistická sezóna pro letošní rok. Těšit se můžete na bohatý zábavný program, který se odehrává na klatovském náměstí Míru. Z dalších částí atraktivního programu vybíráme prohlídky klatovských památek zcela zdarma, soutěže pro malé i velké, vernisáže výstav, dovádění ve skákacím hradě, prezentace cestovních kanceláří či tvůrčí dílny. Celý víkend si bude Plzeň připomínat své osvobození americkými vojsky v roce 1945. K vidění bude prezentace vojenské techniky, budete moci navštívit dobový kemp nebo se projet v džípu či na koni a ve večerních hodinách se můžete těšit na bohatý kulturní program.

Karlovarský kraj

Již tradičně se na začátku května zahajuje lázeňská sezóna v Karlových Varech. Během tří dnů se můžete těšit na bohatý kulturní a doprovodný program, které svou návštěvou jako obvykle poctí mnoho populárních osobností. Mezi nejlákavější body programu patří historický průvod Karla IV. po centru města a následné svěcení místních léčebných pramenů. V sobotu se vám v rámci akce Czech Food festival Karlovy Vary před hotelem Thermal opětovně předvedou nejlepší gastronomické provozy z Karlových Varů a regionu. Těšit se můžete na doprovodný program a samozřejmě běh Vrchní, prchni.

Ústecký kraj

Již 6. ročník závodu dračích lodí Chomutovský Dragon Cup se uskuteční tuto sobotu na Kamencovém jezeře. Určitě si nenechte tuto zajímavou podívanou ujít. Pivovar Kocour Warnsdorf připravil na tuto sobotu již IV. ročník festivalu Kocouří kouř - festival nakuřovaných piv a všeho uzeného. Přijďte ochutnat pivní speciály od domácích pivovarů, výrobky řezníků a uzenářů, nebo jen tak si užít pěknou atmosféru festivalu. V neděli se na Nádvoří Horního zámku v Benešově nad Ploučnicí uskuteční druhý ročník Historických zámeckých trhů. Na své si přijdou milovníci historie i dobrého jídla.

Liberecký kraj

Již více než 40 let si příznivci pěší turistiky dávají na počátku května sraz v Hrádku nad Nisou, kde začíná trasa legendární Lužické padesátky. Letošní ročník se uskuteční tuto sobotu a zájemci o účast si mohou vybrat z několika tratí. V rámci otevření nové výstavy v zámeckém sklepení ovládne v sobotu zámek Sychrov Medvědí klan. Prohlídky zámkem povede legendární kouzelná medvědí chůva, chybět nebudou ani medvědí trhy s různými šperky, hračkami a drobnostmi. Pro děti budou také připravené dílničky a hry o ceny.

Královéhradecký kraj

V severočeském Trutnově se každoročně v květnu konají městské "Dračí slavnosti", oživující text středověké pověsti o založení města Trutnova a okolních šedesáti obcí. Letos se uskuteční tuto sobotu a na území celého města bude připraven bohatý kulturní a zábavný program. Vyvrcholením Dračích slavností je pak večerní slavnostní průvod. 4. ročník tradičního pochodu Hrádeček se uskuteční tuto sobotu. Pochod vede po trase naučné stezky v délce 10,4 km okolím Mladých Buků. Při prezentaci obdržíte popis a mapu trasy a dále poukaz na zvýhodněné vstupné na bobovou dráhu v den konání akce. Na trase Vás budou čekat 3 stanoviště jako orientační body, na kterých se můžete i občerstvit.

Pardubický kraj

V sobotu vezměte děti na Májové slavnosti na Zítkovu farmu ve Vlčnově. Pro děti i rodiče bude připraven bohatý program v podobě naučných stezek, pohádkových zákoutí a spousty pohybu spojeného s tancem a folklórem. Slavnostní otevírání Lázní Bohdaneč s bohatým kulturním programem si nenechte ujít tuto sobotu. Těšit se můžete na vystoupení mažoretek, akrobatický rockenrol, slavnostní spuštění fontán, historické prohlídky s průvodcem a v podvečerních hodinách na hudební program.

Kraj Vysočina

Již v pátek odstartuje v Telči Veteránská revue Czech Hero Ride, kterou bude doprovázet bohatý kulturní program určený nejen příznivcům motorismu. Páteční odpoledne nabídne návštěvníkům módní přehlídku oděvů z prvorepublikové éry, swingové koncerty a také pokus o zápis do Knihy rekordů. V sobotu odstartuje veteránská revue a v neděli dopoledne proběhne rallye historických vozidel na trase Telč – Sádek. Pravou nefalšovanou staročeskou pouť v Pohádkové říši můžete zažít tuto sobotu v pohádkové říši Fábula v Kamenici nad Lipou. Těšit se můžete na pouťový orchestr, kejklíře, medvědy, cukrovou vatu, či pouťové perníky.

Olomoucký kraj

Lovecko-lesnické muzeum v Úsově zve na pohádkovou výstavu, která se určitě zalíbí všem dětem i dospělým. V podobě instalovaných scén je zde prezentováno 10 klasických českých pohádek. Malí i velcí návštěvníci se tak seznámí nejen s dnes už mnohdy zapomenutými pohádkami, ale také se zajímavými muzejními exponáty. První květnový víkend na státním hradě Šternberk bude opět patřit svatbám a všemu, co k nim patří. Jedná se již o 5. ročník svatebního veletrhu, který bude tento hrad hostit, a který bude letos poprvé doplněn o výstavu historických svatebních šatů.

Jihomoravský kraj

Májové otevřené sklepy můžete navštívit tuto sobotu ve Velkých Pavlovicích. Místní vinaři se představí širokému spektru návštěvníků, kteří zde mohou ochutnávat ty nejlepší skvosty uplynulých vinařských sezon a zároveň nasávat atmosféru magických sklípků. Samozřejmostí je pak i bohatá nabídka gastronomických pochoutek. V sobotu dopoledne odstartují další Mikulovské vinné trhy. Před hotelem Zámeček zavoní nejenom skvělé víno, ale i kotlíkové přesnídávkové polévky a krajové speciality. Milovníci vín se mohou těšit na rekordních 830 vzorků. Slavnostní zahájení lázeňské sezóny aneb Lázeňský kulturní koktejl se uskuteční v sobotu v Hodoníně. Již tradičně se můžete těšit na jarmark lidové tvořivosti s desítkami stánků nabízejícími originální rukodělné výrobky, regionální speciality, upomínkové předměty či pomůcky hodící se každému zahrádkáři.

Zlínský kraj

Tento víkend se v malebném lázeňském městečku Luhačovice uskuteční Festival Kazuistik, který se profiluje jako pediatrická konference mapující vývoj a inovační proudy v této důležité oblasti lidské vědy. Během víkendového programu se můžete zúčastnit nejen ryze odborných přednášek, ale i podnětných veřejných diskuzí a bohaté nabídky doplňkových akcí. Přesně dva měsíce po požáru, který zcela zničil národní kulturní památku Libušín na Pustevnách, pořádá tuto sobotu Český rozhlas ve spolupráci s Valašským muzeem v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm "Den pro Pustevny". Celý výtěžek ze vstupného poputuje na obnovu tohoto objektu. Akce s bohatým doprovodným programem je určena pro malé i velké návštěvníky.

Moravskoslezský kraj

Největší přehlídka bojových umění Odkaz starých mistrů se uskuteční tuto sobotu v prostorách Slezskostravského hradu. Během dne uvidíte světová bojová umění - od šermířských škol počínaje, přes evropské a asijské styly konče. V sobotu odpoledne vypukne bohatý program k příležitosti pálení čarodějnic v Opavě na Orlovou. Připraveny budou soutěže pro děti, bud vyhlášena nejhezčí čarodějnice, nebude chybět oheň a opékání buřtů. Ve večerních hodinách pak ohňostroj a zábavná hudební show.

Zajímavé akce v okolí

Auto-moto-Farmářské a bleší trhy Tu…

20.07.2024 - 20.07.2024
Stružinec, Tuhaň, 51251

Všechny zveme na sobotu 20. července 2024 do obce Tuhaň u Semil, na tradiční auto-moto, farmářské a bleší trhy.

Gulášfest 2024 - Valašské Meziříčí

17.07.2024 - 20.07.2024
Valašské Meziříčí

Letos již dvacátý první ročník! Lunapark, taneční stage, soutěže, hry a další. Největší hudební a gastronomická událost…

Colours of Ostrava 2024

17.07.2024 - 20.07.2024
Ostrava

Colours of Ostrava je multižánrový mezinárodní hudební festival pořádaný každoročně od roku 2002

Bruxx servíruje letní burgery a ste…

17.07.2024 - 23.07.2024
Praha

Dobře ugrilovaný steak, tak chutná pravé léto. Kór když si k němu představíte lehkou přílohu a silnou omáčku. Co to…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pátek 19. červenec

Dnes má svátek Čeněk

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete