Statistika našeho portálu

  • 101 005 Akcí v kalendáři
  • 5 393 Ubytovacích zařízení
  • 24 207 Míst a památek

Tipy na víkend 23. – 25. srpna 2013: Oslavy hudby a slivovice, Letní zooškola, či Mácháč 2013

Předposlední srpnový víkend je nabitý hudebními a multižánrovými festivaly. Do Hradce můžete vyrazit na Hip Hop Kemp, v Hošticích se bude konat tradiční Stodola Michala Tučného a nechybí ani Vizovické trnkobraní. To vše a mnohem více najdete v našem tradičním článku s tipy, jak strávit nadcházející víkend.

Předposlední srpnový víkend je nabitý hudebními a multižánrovými festivaly. Do Hradce můžete vyrazit na Hip Hop Kemp, v Hošticích se bude konat tradiční Stodola Michala Tučného a nechybí ani Vizovické trnkobraní. To vše a mnohem více najdete v našem tradičním článku s tipy, jak strávit nadcházející víkend.

Praha

Tento víkend se v pražské Zoologické zahradě koná Letní zooškola, takže pokud máte doma malého zoologa, tak má možnost dozvědět se mnoho zajímavostí o zvířatech, nahlédnout do zákulisí zoo nebo si zasoutěžit! Po celý víkend mají lidé z okolí Kunratic jedinečnou šanci vyrazit v blízkosti svého bydliště do kina. Do Kunratic totiž zavítá letní kinobus a promítat se budou filmy Probudím se včera, Tady hlídám já a Šmejdi. Pro nadšence, ale i zvídavé lidi pořádá Café Na půl cesty v sobotu od 15 hodin Veganské hody. Cílem je ukázat a nabídnout veganskou stravu a způsob života široké veřejnosti a vzdělat i samotné vegany a vegetariány o výhodách a zákoutích čistě rostlinné stravy. V sobotu večer pak můžete vyrazit na Gipsy.cz do pražské ZOO, kde zahrají v rámci benefičních koncertů na pomoc zahradě po letošních ničivých povodních.

Středočeský kraj

Tuto sobotu se uskuteční již 16. ročník festivalu Natruc na Kmochově ostrově v Kolíně. Mezi potvrzenými interprety nechybí INÉ KAFE (SK), VISACÍ ZÁMEK, UDG, IMODIUM, KAMIL STŘIHAVKA, DYMYTRY, RYBIČKY 48, ZOČI VOČI a mnoho dalších. V sobotu odpoledne se pak můžete zúčastnit českého Mistrovství v ručním česání chmele v Přílepech u Rakovníka. Předposlední srpnovou neděli si tak mohou předem registrovaní česači změřit síly nejen s ostatními soutěžícími, ale i se známými českými osobnostmi Antonínem Panenkou a Josefem Lauferem.

Jihočeský kraj

9. ročník Rybářských slavností se bude konat tento víkend v Třeboni. Základem slavností bude prezentace rybářského řemesla a ryb a bohatá nabídka rybích specialit. Na Louce u Zlaté stoky se můžete těšit na kulturní, zábavný a gastronomický program. Již tuto sobotu se jako každý rok můžete zúčastnit jedinečného country festivalu Stodola Michala Tučného. Vzpomínková hudební akce se koná v příjemné atmosféře jihočeských Hoštic u Volyně, upomíná na vynikajícího country music zpěváka Michala Tučného, zesnulého v roce 1995. Kapela Wohnout a mnoho dalších vystoupí v neděli v Černé v Pošumaví v rámci ojedinělého turné, pořádaného ke křtu CD s názvem Ekompilace. První kapelu můžete slyšet už od 13 hodin a končit se bude až s desátou hodinou večerní. Na všechny tyto koncerty je vstup zdarma a každý, kdo svou návštěvou podpoří správné nakládání s odpady, dostane nové CD EKOMPILACE 2013 zdarma.

Plzeňský kraj

Po celý víkend se v Mladoticích nedaleko Plzně uskuteční 6. ročník hudebně divadelního festivalu Mladotické kejklování. Těšit se můžete na loutkové pohádky a loutkové dílny, veselohry se zpěvy, divadelní představení, fire show a mnoho dalšího. V Chodové Plané se tento víkend tradičně uskuteční Slavnosti Pivovaru Chodovar a kromě piva nebude chybět divadelní představení, netradiční prohlídky pivovaru, ale také tradiční heligonka.

Karlovarský kraj

Po celý víkend zaplaví město Cheb Valdštejnské slavnosti, která upomíná na významnou postavu našich i evropských dějin, zavražděnou právě zde v roce 1634. Již tradičně se můžete těšit na strhující rekonstrukci událostí z pobytu Valdštějna v Chebu, zahrnující i slavnostní průvody městem, historický jarmark na náměstí a mnoho dalších zajímavostí. V pátek a v sobotu se v malebném tábořišti v Kynšperku nad Ohří uskuteční jeden z největších folkových festivalů u nás – Folková Ohře. Kromě dobré muziky pro vás pořadatelé připravili i doprovodný program a to například jízdy na kánoích, raftech a kajacích, divadlo pro děti, hry pro děti, výstavu fotografií aj. V sobotu a v neděli se Karlovými Vary prožene Mattoni City Triathlon, tedy nejlepší triatlonisté Evropy. Na programu je individuální i štafetový závod pro veřejnost, závod dětí a rodičů a premiéru bude mít Supersprint smíšených štafet s titulem Mistrovství České republiky.

Ústecký kraj

Tento víkend se v Litoměřicích uskuteční Filmový festival a to ne v plně tradičním duchu. Na tomto festivalu se totiž můžete přijít přesvědčit, s jakými druhy posedlostí již bylo možné se na filmovém plátně setkat. Těšit se tedy můžete na vybrané filmové skvosty, které nejsou běžně v kinech dostupné. Slavnostní zahájení se uskuteční v pátek novým filmem Woody Allena Jasmíniny slzy, a to v kině Máj. Tradiční historickou slavnost s názvem Císařský den zažije v sobotu město Kadaň. Touto akcí si připomínáme významnou událost, kdy v roce 1367 navštívil město Kadaň římský císař a český král Karel IV. Poslední srpnovou neděli se v Chomutově již tradičně koná jednodenní festival Country Fest Chomutov. Neměli by si jej nechat ujít především milovníci bluegrass, původně amerického hudebního stylu, který si své příznivce získal po celém světě. Na festival je možné přijít i s Vašimi ratolestmi, pro které je připraven doprovodný program plný her a zábavy.

Liberecký kraj

Máchovo jezero zaplaví tento víkend tradiční beach open air festival Mácháč, konající se zde pravidelně od roku 2001. Zdejší pláž Klůček se promění na plážové festivalové městečko, které pojme na 10 tisíc návštěvníků. Pro ně je připravena energií nabitá hudební show, na níž vystupují ti nejlepší interpreti z oblasti aktuální světové taneční scény. Návštěvníky čeká několik hudebně tematických stagí, hlavní podium umístěné ve vodě, DJ contest pro nové talenty a samozřejmě nezaměnitelná atmosféra. V Liberci si o víkendu nenechte ujít zajímavou podívanou v podobě závodu dračích lodí s názvem Liberecký drakVodní nádrž Starý Harcov- Liberecká přehrada bude opět hostit na místní plovárně dračí posádky - například Jizerský drak, RK Dragon Jablonec n.N,aj. Hrad Bezděz bude tento víkend hostit festival České hrady a vystoupí například Aneta Langerová, Wohnout, či Kryštof.

Královéhradecký kraj

Největší východočeské město ovládne tento víkend hiphopová hudba. Již po dvanácté se totiž v hradeckém Festivalparku uskuteční největší hiphopová přehlídka v celé Evropě – Hip Hop Kemp. Během tří dnů jej tradičně navštíví na 25 tisíc návštěvníků z celého světa, kteří se kromě hudební produkce mohou těšit na bezchybné zázemí. Speciální prohlídky nazvané Příběhy z Josefova si můžete vychutnat tento víkend v unikátní pevnosti Josefov u Jaroměře. Ve spletitých uličkách pevnosti Josefov a v tajuplném podzemí se v průběhu času odehrála spousta uvěřitelných i neuvěřitelných příběhů. A právě ty si v rámci prohlídek můžete vyslechnout.

Pardubický kraj

Pardubice ovládne tento víkend 16. ročník Pardubického festivalu vína, který se uskuteční jako každý rok na Pardubickém zámku. Celý festival vyvrcholí další víkend tradiční soutěží vín. Tradiční akci pro děti, která se koná každý rok na konci prázdnin si můžete užít na Kunětické hoře ve Starém Hradišti tuto neděli. Pro děti jsou připraveny hry, soutěže a mnoho dalšího.

Kraj Vysočina

Multižánrový festival Otevřeno se bude konat tento víkend v Jimramově nedaleko Žďáru nad Sázavou. Představí se na něm mnoho převážně folkových kapel. V historickém pivovaru v Dalešicích u Třebíče můžete navštívit po celý víkend první ročník festivalu Pepinův řev. Pivovar se představil ve známém filmu Postřižiny režiséra Jiřího Menzela a bude tedy krásným zpestřením celého festivalu, na kterém vystoupí například Mandrage nebo Pražský výběr, či Blue Effect. Do jihlavské ZOO můžete v pátek v noci vyrazit pozorovat netopýry.

Jihomoravský kraj

Celý víkend ovládne Autodrom v Brně Velká cena Brna - Grand Prix České republiky, kde se každoročně sejde na 200 tisíc fanoušků. Pro diváky je připraveno několik velkoplošných obrazovek, které by měly zajistit absolutní přehled nad vývojem závodů. Samozřejmostí je pak několik desítek občerstvovacích stánků. V pátek můžete vyrazit na koncert kapely Čechomor v rámci turné k oslavám 25 let existence skupiny. Koncert se uskuteční na zámku ve Strážnici nedaleko Hodonína a kromě Čechomoru vystoupí speciální hosté, například Lenka Dusilová, Gerry Leonard, aj. V sobotu se pak můžete zúčastnit v Mikulčicích akce s názvem Víno a burčák z otevřených sklepů. Budete mít tak možnost jako jedni z prvních tento rok ochutnat burčák.

Zlínský kraj

Ve Vizovicích v areálu Likérky Rudolfa Jelínka se bude tento víkend konat multižánrový hudební festival Vizovické trnkobraní. Současná podoba festivalu se ustálila na třídenním hudebním maratónu, který kromě kvalitní hudební přehlídky - letos například kapely Pražský výběr, Sto zvířat, či Charlie Straight - nabízí i bohatý doprovodný program. Na jednom pódiu se střídají muzikanti mnoha hudebních žánrů (pop stars, rock, world music, techno, DJ´). Mezi groteskní akce posledních ročníků patří například vybudování vzpomínkového pomníku "slavnému rodákovi" Vizovic Jožinu z Bažin. Očekávanou součástí festivalového dění je oblíbená soutěž v pojídání švestkových knedlíků, jejíž rekord doposud drží Američan Patt Bertoletti, spořádavší 232 knedlíků! Máte-li rádi průzračné a čisté melodie, lyrické a přemýšlivé texty propojené přirozeným zpěvem a nadprůměrným muzikantským řemeslem, pak určitě navštivte koncert brněnské folkové skupiny Cimbal Classic, který se bude konat tuto neděli ve Valašském muzeu v Rožnově pod Radhoštěm.

Moravskoslezský kraj

Již 17. ročník nezávislého open air festivalu Musicart se uskuteční tento víkend v Háji ve Slezsku. Nabitý program nabízí k poslechu i pokoukání nejen regionální hudebníky a divadla, ale můžete se těšit na pořádnou porci zahraničních kapel. Do ostravské zoologické zahrady vyrazte v pátek na letní promítání v rámci obnoveného letního kina. Tentokrát se filmoví fanoušci mohou těšit na rodinnou hudební komedii Alvin a Chipmunkové 3. Začátek promítání je ve 21:00 hod.

Zajímavé akce v okolí

Open ART Fest 2023 - Praha

28.09.2023 - 29.09.2023
Výstaviště Holešovice -…

Přes 230 umělců - malíři, sochaři, fotografové a další výtvarní umělci z celého světa. Tolik umělců pohromadě? To tady…

Dobročinný knihotrh pro Samuela 202…

29.09.2023 - 29.09.2023
Zlaté jablko

Podzimní KnihoTrh se uskuteční již tento pátek 29. září v hlavní galerii obchodního a zábavního centra Zlaté jablko ve…

Festival Den architektury se letos …

29.09.2023 - 05.10.2023
Praha

Bohatý a zdarma přístupný program největšího architektonického festivalu u nás nabízí od 29. září do 5. října na výběr…

Farmářský a řemeslný trh - Valašské…

29.09.2023 - 29.09.2023
Náměstí

Zveme Vás, vaše přátele, známé a sousedy na farmářské a řemeslné trhy ve Valašském Meziříčí.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pátek 29. září

Dnes má svátek Michal

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete