Statistika našeho portálu

  • 94 305 Akcí v kalendáři
  • 5 384 Ubytovacích zařízení
  • 24 186 Míst a památek

Zámek Krásno nad Bečvou

Valašské Meziříčí

Zámek Kinských najdeme v pravobřežní městské části města Valašského Meziříčí, v Krásnu nad Bečvou.Historie zámkuByl postaven počátkem 19. století na místě původní dřevěné správní budovy rožnosko-krásenského panství. Dnešní empírovou podobu získal v roce 1854, kdy ho hrabě Eugen Kinský nechal přestavět a vybral si jej za své panské sídlo. K zámku přiléhá také rozsáhlý park s hodnotnými druhy dřevi…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Valašské Meziříčí
Oblast
Střední Morava
Kraj
Zlínský kraj
Okres
Vsetín
Obec
Valašské Meziříčí
Telefon

Zámek Kinských najdeme v pravobřežní městské části města Valašského Meziříčí, v Krásnu nad Bečvou.

Historie zámku

Byl postaven počátkem 19. století na místě původní dřevěné správní budovy rožnosko-krásenského panství. Dnešní empírovou podobu získal v roce 1854, kdy ho hrabě Eugen Kinský nechal přestavět a vybral si jej za své panské sídlo. K zámku přiléhá také rozsáhlý park s hodnotnými druhy dřevin, založený na přelomu 18. a 19. století. V roce 1913 byl zámek Rudolfem Kinským prodán a novým majitelem se stal dr. Ladislav Seilern - Aspang, který pak prodal celý zámecký objekt i s parkem v roce 1943 městu. V roce 1924 na zámku pobýval také prezident T. G. Masaryk. Po druhé světové válce přešel zámek do majetku státu a od roku 1948 zde sídlí vlastivědné muzeum, dnes Muzeum regionu Valašsko ve Vsetíně, muzeum Valašské Meziříčí.

V letech 1974 - 1988 prošel zámek generální opravou a od roku 1988 byl zpřístupněn pro veřejnost. Návštěvníci si zde mohou prohlédnout čtyři stálé muzejní expozice: Valašské Meziříčí v zrcadle dějin, Sklo a gobelíny, Nástropní obrazy ze zámku Lešná u Valašského Meziříčí a Kavárničku Antonína Duřpeka. V muzeu se také pořádají krátkodobé historické, výtvarné, etnografické či přírodovědné výstavy.

Tipy na výlet

Podívat se můžete na zámek Valašské Meziříčí nebo Lapidárium Trojice. Dřevěný kostel sv. Ondřeje najdete v Hodslavicích. Navštívit dále můžete Muzeum Zubří, Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm, Větrný mlýn Poruba nebo zřícenina hradu Starý Jičín.

Ubytování najdete přímo ve Valašském Meziříčí.

Mapa

Zajímavé akce v okolí

Koncert Společná věc - Valašské Mez…

09.10.2020 - 09.10.2020
Kostel sv. Trojice

Přijďte prožít spojení velkoplošné projekce a tónů z tajemného Vodnářského zvonu při hře barev a příběhů.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

čtvrtek 1. říjen

Dnes má svátek Igor

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete