Statistika našeho portálu

  • 101 421 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Akce na 1. máje - 1.5. 2016

Na nadcházející neděli připadá státní svátek zasvěcený připomínce úspěšného stávkového hnutí v Americe, které se zasloužilo o mnoho nám již zcela běžným právům zaměstnanců a povinností zaměstnavatelů. V České republice si však první májový den tradičně spojujeme s připomínkou láskyplných objetí zamilovaných párů, jejichž polibky pod rozkvetlými třešněmi můžeme spatřit vskutku na každém druhém rohu. Atlas Česka by Vás u příležitosti tohoto významného dne pozval na několik akcí, které osvěží kulturní i sportovní dění napříč všemi kraji naší země.

Na nadcházející neděli připadá státní svátek zasvěcený připomínce úspěšného stávkového hnutí v Americe, které se zasloužilo o mnoho nám již zcela běžným právům zaměstnanců a povinností zaměstnavatelů. V České republice si však první májový den tradičně spojujeme s připomínkou láskyplných objetí zamilovaných párů, jejichž polibky pod rozkvetlými třešněmi můžeme spatřit vskutku na každém druhém rohu. Atlas Česka by Vás u příležitosti tohoto významného dne pozval na několik akcí, které osvěží kulturní i sportovní dění napříč všemi kraji naší země.

 

Praha

Milovníci vína a jeho rozmanitých odrůd se již nemohou dočkat na "Svátek růžových vín v Praze", který nabízí volnou degustaci sta vzorků moravských a českých růžových vín od cca tří desítek vinařů a vinařských firem v areálu nejstarší pražské Svatováclavské vinice a v prostorách přilehlé Villy Richter na Pražském hradě. Vyznavači piva si recipročně vyrazí na druhý ročník "Prvního Pivního Máje", který představí produkci českých a moravských minipivovarů v okolí nádherného Břevnovského kláštera. Zajímavým tipem na obohacující výlet je i pozvánka na "Den otevřených dveří hasičů v Praze Řepích", který se koná v neděli odpoledne. Hudební nadšence pak zveme na "J.J.Jazzmaen Praha 2016", který naplno rozproudí prostory jazzové oázy v Redutě.

Středočeský kraj

Okolí Prahy zve k návštěvě "Májových slavností ve Vlašimi", které rozzáří zdejší městské centrum a pozvou návštěvníky i do rozlehlého zámeckého parku. Tradiční přehlídky šikovnosti a vytrvalostní odolnosti se dočká historický Rakovník, kde se koná další ročník soutěže "Kola a kolečka". Příjemný happening nabídne i "Otevřená náplavka v Kolíně", kde se v rámci univerzálního projektu spojují různorodé formy pouličního umění. Speciální dárek k 700. narozeninám Krále Karla IV. připravily pro letošní rok na zámku Loučeň, kde se koná "Slavnostní křest labyrintu".

Jihočeský kraj

Zveme všechny naše čtenáře k návštěvě historického Českého Krumlova, kde je o nadcházejícím víkendu připraven zábavný a poučný program "Kouzelný Krumlov". Těšit se můžete na vyhlášený Krumlovský veletrh, tradiční stavění májky či zapálení vatry. Pro celou rodinu je pak určena i "Největší hudební show tohoto roku v Českých Budějovicích", zvoucí na roztomilý muzikál o modrých přátelích Šmoulech. Pořádný hudební nářez zažijete při návštěvě "Night dance v Táboře", kde vystoupí například Invasion, ProggyBoy či DJ priest.

Plzeňský kraj

O nadcházejícím víkendu potěšíme všechny naše čtenáře pozváním na "Plzeňskou májku aneb pálení čarodějnic", které nabízí přiblížení staročeských lidových tradic či vystoupení lidového souboru Plzeňáček. Na zámku Hradiště se o prvním májovém dni koná "Skautský den", který nabídne atraktivní ukázky volnočasových aktivit, např. lesní kuželky či raketový vařič. Za pozornost jistě stojí i "Vítání ptačího zpěvu v Domažlicích", které seznámí všechny účastníky s nejznámějšími druhy ptáků a vyhlásí i vítěze soutěže o ptáka roku.


Karlovarský kraj

Všechny milovníky hudby zveme na tradiční akci "Hrajeme o státních svátcích v Sokolově", která rozezvučí svými tóny Staré náměstí v jednom z nejstarších západočeských měst. Adrenalinový zážitek pro malé i velké nabízí "Svět záchranářů v Karlových Varech", při jehož návštěvě se naučíte jak se zachovat při nehodách, požáru či dalších krizových situacích. Rádi bychom Vás pozvali na "Výstavu fotografií Nikoly Pinkasové Pilařové" v galerijní klubové kavárně v Chebu, která je přístupná každý den kromě pondělí.

 

Ústecký kraj

Blížící se prvomájový den si můžete užít nejen při romantické prohlídce, ale třeba i návštěvou kina v rámci "Levné neděle v Cinema City v Ústí nad Labem". Od 14 hodiny pak zveme na "Prvomájový kopec zábavy", který rozzáří bývalé popraviště na soudném vrchu pod větruší i ústecké podzemí. Nejen sportovce jistě potěší "Běh okolo prvního náměstí v Mostě", který je určen pro všechny vyznavače běhu bez ohledu na věku či pohlaví. Připomenout si události konce II. světové války pak můžete při návštěvě "Offroadsafari aneb Po stopách druhé světové války na Mostecku".


Liberecký kraj

Příchod května a teplejších dnů můžete oslavit návštěvou "Zábavného programu v Iqlandii v Liberci", který nabídne speciální raketový workshop pod vedením zkušených lektorů. Závěr pracovního týdne si pak můžete užít i ve společnosti hrdinů nejnovějších filmových šlágrů, a to v rámci "Levné nedělě v Cinema City v Liberci". Ideálním tipem pro rodinný nedělní výlet je pak návštěva "Lunaparku v centru Babylon v Liberci", který se rozkládá na ploše širší než 3000 m2.

 

Královehradecký kraj

Již několik let se do Hradce Králové sjíždějí vyznavači nekompromisního fyzického kontaktu, aby poměřili své síly v "Grand Prix soutěži karate", lákají tisícovky nadšených fanoušků tohoto oblíbeného sportovního klání. Sladkou pozvánku zasíláme všem milovníkům čokoládových pamlsků, které co nejsrdečněji zveme na "Čokoládové slavnosti v Hradci Králové". Těšit se můžete na ukázky výroby pralinek, workshopy pro děti či výstavu o čokoládě. Hudební fajnšmekry pak potěší další ročník "Středoevropského jazzového mostu", který můžete navštívit ve východočeské metropoli Hradci Králové o nadcházející neděli. Speciální prohlídky Piccolominské expozice nabídne i akce "Se sníženým vstupným do zámku v Náchodě".

 

Pardubický kraj

Jedním z nejzajímavějších tipů na prvomájovou akci v Pardubickém kraji je pozvání k účasti na historicky "Prvním Majálesi města Žamberku", který nabídne majálesový průvod městem v čele s králem i královnou. Kulturním tipem pak zůstává pozvánka na "Levnou neděli v Cinema City v Pardubicích", která nabídne Vaše filmové tipy za snížené vstupné. Pokud jste ještě nebyli ve východočeském muzeu v Pardubicích, zveme Vás tuto neděli na "Výstavu velká válka", která představí nejen historické události, ale i pozoruhodné lidské osudy.

 

Kraj Vysočina

Vskutku originálním tipem na strávení nadcházejícího víkendu přichází obec Slavíkov na Havlíčkobrodsku, která nabízí "Prvomájový víkend na Vysočině pro nezadané". A jak jinak chcete lépe oslavit svátek lásky, než seznámením se s Vaším osudovým mužem či ženou. O blížící se neděli můžete navštívit i "Bleší trh na zámku v Polné", kde si můžete nakoupit některý z předmětů oživujících Vaší domácnost. Ke společnému zamyšlení nad otázkami a záhadami života zve Natural centrum v Jihlavě, které láká na "Přednášku Tomáše Pfeiffera o biotronice".Jihomoravský kraj

Přijďte si vychutnat oslavy prvního máje na "Jutfest festival v Brně", který nechává ochutnat z kuchyně více než dvaceti států napříč všemi kontinenty. V nedalekých Bučovicích pak zaujme "Sraz přátel historických vozidel", který započne v 9 hodin ráno. Se svou drahou polovičkou si pak můžete užít i "Máj na staré radnici v Brně", které připomene básně našich nejznámějších básníků. Střední průmyslová škola v Brně pak v ZOO Brno přichystala "Den přírodních věd", který všechny návštěvníky nadchne k originálním nápadům. Co nejsrdečněji Vás pak zveme k na "Zahájení sezóny na zámku Kunštát", které osvěží program Otvírání studánek či Petrklíč od Bohuslava Martinů.


Olomoucký kraj

Přijměte naše pozvání na největší enviromentální festival Ekologické dny, v jehož rámci si můžete užít i "Prvomájový Ekojarmark", konající se na Horním náměstí v Olomouci. Na počátku května si mezi sportovci můžete užít pravidelnou "cykloturistickou akci Bílý kámen", která proveze všechny zájemce celoročně uzavřeným vojenským prostorem Libavá. Originálním tipem na strávení nadcházejícího státního svátku je návštěva Vlastivědného muzea v Šumperku, kde se konají "Šumperské oslavy svátku práce".

 

Zlínský kraj

O nadcházející neděli se můžete spolu s Atlasem Česka vydat vstříc oslavám prvního májového dne, který láká na "Májové oslavy v Luhačovicích", kde na místní lázeňské kolonádě započne velká taneční show. Též ve Zlíně si můžete užít "Oslavy prvního máje", které nechají vzpomenout na odkaz podnikatele Tomáše Bati. Atraktivní program pak připravili organizátoři "Stavení máje ve Valašském muzeu v přírodě", kde se místní mladí muži utkají v souboji zpěvu lidových písní a tanci valašských tanců.

 

Moravskoslezský kraj

Z mnoha akcí konaných u příležitostí letošního prvního máje vybíráme pro naše čtenáře například "Májové setkání šermířů na hradě v Hukvaldech", které potěší všechny vyznavače drsného středověkého života. Pro rodiny s dětmi a milovníky zvířecích mazlíčků pak doporučujeme "První máj v ZOO Ostrava", který nabídne krmení dravé zvěře i mazlení s roztomilými huňáči. Pod Lysou horou pak i v neděli pokračuje "Rej strašidel a čarodějnic", který je zářivou připomínkou svatojakubské noci.

 

Zajímavé akce v okolí

Adventní tvořivé dílny 2023 - Kyjov

02.12.2023 - 08.12.2023
Vlastivědné muzeum Kyjov

Dovolujeme si Vás pozvat do Vlastivědného muzea Kyjov na tvořivé dílny.

Vánoční trhy v Praze 2023

02.12.2023 - 06.12.2023
Praha

Kouzelné vánoční trhy s krásně navrženými dřevěnými domky probíhají na různých pražských náměstích, například na…

Mikulášská ve Vinohradském pavilonu…

05.12.2023 - 05.12.2023
Vinohradská tržnice

Přijďte si užít Mikulášskou, kterou pořádá DDM Praha 2 spolu s městskou částí Praha 2 v nádherných prostorech…

Hypnotizér v Chodově | prosinec 202…

06.12.2023 - 06.12.2023
Náměstí ČSM 1022, 357…

Přijďte se uvolnit a prožít si něco velice výjimečného na představení, které pořádá KASS Chodov.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

úterý 5. prosinec

Dnes má svátek Jitka

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete