Statistika našeho portálu

  • 100 976 Akcí v kalendáři
  • 5 393 Ubytovacích zařízení
  • 24 207 Míst a památek

Akce na svátek Sv. Václava 2018

Rok se s rokem sešel a před námi je opět svátek sv. Václava, připomínající patrona českých zemí a našeho nejznámějšího světce. Kalendář tomu chtěl, že letos si Václavův svátek užijeme ještě rozšafněji při prodlouženém víkendu, který s sebou přináší řadu společenských, kulturních a především zábavných akcí doslova pro celou rodinu.

Rok se s rokem sešel a před námi je opět svátek sv. Václava, připomínající patrona českých zemí a našeho nejznámějšího světce. Kalendář tomu chtěl, že letos si Václavův svátek užijeme ještě rozšafněji při prodlouženém víkendu, který s sebou přináší řadu společenských, kulturních a především zábavných akcí doslova pro celou rodinu.

Praha

Všechny naše čtenáře zveme o nadcházejícím státním svátku na "Den otevřených dveří Ministerstva kultury", která všechny zájemce nechá nahlédnout do unikátních prostor raně barokního Nostického paláce. Milovníci vína pak jistě nepohrdnou "11. ročníkem Svatováclavského vinobraní", které bude jako již tradičně hostit areál Svatováclavské vinice a Villa Richter. Na oblíbeném prostoru parku Na Pankráci se sejdou všichni milovníci našich převážně čtyřnohých přátel při "Světovém dni zvířat", který letos potěší i srazem bull plemen psů. Milovníci roztomilých maličkostí či předmětů z duší a atmosférou pak jistě ocení letošní první "Bleší trhy na Tylově náměstí".


Středočeský kraj

Centrem oslav spojených s výročím dne smrti sv. Václava se jako již tradičně stane "Národní svatováclavská pouť ve Staré Boleslavi", kde poutníci přijdou vzdát hold panovníkovi, stojícímu u kořenů naší státnosti. Sportovní nadšence blížící se volný pátek naláká na "Bike adventure ve Zbraslavicích", který letos poprvé můžete absolvovat i na elektrokolech. Tradiční oslavou svátku patrona naší země budou "Svatováclavské slavnosti na Budči", které potěší řemeslnými dílnami, divadelním představením či prohlídkou rotundy sv. Petra a Pavla. Parádní přehlídkou rockové i folkové hudby budou "Svatováclavské slavnosti v Kutné Hoře", které slibují i ochutnávku vín či řemeslné trhy. Chybět nemůže ani pozvánka na "Svatováclavské slavnosti na zámku Stránov", které slibují pohádkovou stezku pro děti, kolo štěstí, závody v pojídání koláčů či zámeckou kavárnu.Jihočeský kraj

V jižních Čechách si státní svátek můžete užít hned na několika zajímavých místech. Jedním ze zaručených tipů jenž nikdy nezklamou jsou "Kastelánské prohlídky na zámku Hluboká nad Vltavou", které návštěvníky zavedou do soukromých apartmánů posledních generací hlubocko-krumlovské větvě rodu Schwarzenberků. Tradiční oslavou svátku patrona naší země budou i letos "Svatováclavské slavnosti v Třeboni", lákající na dobré jídlo, pití i zábavu. Lákadlem pro děti i jejich hravé rodiče pak jistě bude i další ročník "Přehlídky loutkového divadla v Prachaticích", která potěší především netradičně zpracovanou pohádkou "O neposlušných kůzlátkách".

 

Plzeňský kraj

Hledáte-li tipy na strávení nadcházejícího volného pátku v západních Čechách, přinášíme Vám pozvánku na atraktivní program "Historie všemi smysly", který zve na hradní nádvoří hradu Kašperk na procházku do naší historie. Již potřetí se pak koná v Kopeckého sadech v Plzni "Plzeňský festival vína", který představí na 20 regionálních vinařství s tím nejlepším z letošní bohaté úrody. Mimořádně atraktivní kulturní akcí pak bude "Víkend otevřených ateliérů", který do západočeské metropole láká na prohlídku zdejších galerií, výtvarných škol, ateliérů či galerií. Naše nejmladší čtenáře pak dozajista potěší i pozvání do "Domu pohádek v Plzni", který najdete v nádherném prostředí lochotínského parku v Plzni.

 

Karlovarský kraj

O nadcházejícím víkendu bychom Vás rádi pozvali na západ Čech na "Den otevřených dveří na hradě Seeberg", který slibuje vstupné zdarma a zajímavý program s originálním výkladem. Nezapomenutelným zážitkem pro celou rodinu pak bude i "Rodinný výlet do sklárny Moser v Karlových Varech", který Vám přiblíží sklářské řemeslo a nechá nahlédnout pod pokličku umění profesionálních mistrů. Osudy bohatého šlechtického rodu, který se významně zapsal do dějin města Aše popisuje i atraktivní "Výstava Geipelové v Aši". Ojedinělou výstavou "Republika československá 1918-1939", představuje Akademie věd méně známé okolnosti a fakta ohledně vývoje Československé republiky.


Ústecký kraj

O nadcházejícím prodlouženém víkendu můžete i v Ústeckém kraji navštívit mnoho pozoruhodných akcí, které potěší i poučí zároveň. Jednou takovou je odpolední program "Palmový olej, pralesy a orangutan", který v ústeckém muzeu potěší všechny milovníky přírody, kterým není osud naší planety lhostejný. V pátek pak zveme všechny milovníky cukrovinek a nespoutaného veselí na "Václavskou pouť v Lovosicích", která letos potěší i hudebními hosty zvučných jmen. Báječný sportovní víkend v Českém Švýcarsku přináší i letos "rekreační středisko Babočka v Chřibské". Na náměstí v Mostě pak i letos nesmí o svátku sv. Václava chybět populární "Jablečné slavnosti", které zde mají mnohaletou tradici. Poslední naše pozvánka směřuje na největší náborový sportovní festival v České republice pro rodiny s dětmi "Wannado festival", konaný jako již tradičně v Litvínově.


Liberecký kraj

V Libereckém kraji přinášíme hned zkraje velmi sympatickou pozvánku na velmi ceněné "Setkání rodáků a přátel obce Loužnice", které nechá dýchnout atmosférou dávných časů a pospolitostí mezilidských vztahů. Dostatek dobrého jídla a pití pak můžete očekávat od "Svatováclavských slavnostní na zámku Svijany". Příznivce vážné hudby si pak dovolujeme pozvat na "Slavnostní svatováclavský koncert akademie komorní hudby v Jablonci nad Nisou". Populární "Václavský jarmark ve Svojkově" pak potěší staročeskou zabijačkou, tradičními řemesly či bohatou tombolou. V rámci "Svatohubertské slavnosti na hradě Valdštejně" si pak na své přijdou vyznavači myslivosti či přehlídky cvičených dravců.


Královehradecký kraj

Akcí pro celou rodinu, která rozzáří Váš nadcházející víkend, bude bezesporu poutavá "Drakiáda ve Špindlerově Mlýně", kterou možná dle aktuálního počasí oživí i přílet sněhových vloček, signalizujících nastupující zimu. Pestrou škálu aktivit pro malé i velké čtenáře přináší "Fly Zone Park zábavní centrum v Hradci Králové", který láká na trampolíny, překážkové dráhy, horolezecké stěny či virtuální střelnici. Velmi rádi zveme i do regionálního muzea v Náchodě, kde můžete navštívit aktuální návštěvu "Osudové osmičky", připomínající 100 let naší republiky. Rodiče s dětmi hledajícími zábavné vyžití srdečně zveme do "Nového dětského koutku Futurum v Hradci Králové".

 

Pardubický kraj

V hojně navštěvovaném Pardubickém kraji si nadcházejících stání svátek můžete užít například při "Svatováclavské perníkové tlačenici", která je pro všechny zájemce o dobrý perníček i pohádkové vyprávění připravena v Muzeu perníku a pohádek v Rábech. Bohatý kulturní program spojený se staročeským jarmarkem pak i letos nabídnou "Heřmanoměstské podzimní slavnosti v Heřmanově Městci". Toužíte-li po připomínce 100. výročí vzniku samostatné Československé republiky, zveme Vás na "Prvorepublikovou slavnost ve Svojanově". Poutavé poznání historie spolu s jedinečným zážitkem nabízí program "Rytíř Toulovec provází Litomyšlí", který můžete navštívit denně vyjma pondělí a neděle.


Kraj Vysočina

Státní svátek oslavující naši státnost a jejího symbolického patrona zavede mnohé z Vás do oblasti malebné Vysočiny. Pokud zde budete i s Vašimi malými ratolestmi, zveme na "Drakiádu do Počátků", která láká i na akci - komu vzlétne dráček, vyhrává buřtík. Poslední zářijový víkend již tradičně v Bystřici nad Pernštejnem patří "Slavnostem brambor", které se konají již pošesté a přitahují pozornost díky kuchařské show či dětské olympiádě. Rádi přinášíme i pozvánku na ojedinělou přírodní stezku, která spojuje intelektové, gastronomické i ryze regionální zážitky v jeden uhrančivý celek v rámci programu "Bystřicko pro introverty". Rodiny s dětmi pak při návštěvě Jihlavy jist ocení "Strašidelné bludiště", které zde můžete navštívit a setkat se tak s mnoha populárními pohádkovými postavičkami.


Jihomoravský kraj

Všechny naše čtenáře zveme o nadcházejícím prodlouženém víkendu na jižní Moravu, kde můžete navštívit například "Podzimní bohutické slavnosti", které potěší slavnostmi burčáku, zabijačkovými specialitami či bohatým programem na nádvoří bohutického zámku. Velmi vzácný strom malebného Slovácka doslova oslavuje "Oskorušobraní ve Tvarožné Lhotě", které znamená přehlídku plodů tohoto diamantu mezi ovocnými stromky. Zároveň si nezapomeňte udělat čas na "Hradní kaprobraní na Bítově", kde si děti budou moci vyzkoušet své rybářské umění. Mnozí naši čtenáři si budou moci splnit svůj sen v rámci "Kurzů kreslení malování v Brně".


Olomoucký kraj

O nadcházejícím víkendu si na své přijdou v Olomouckém kraji příznivci inline stezek, které ožijí především v rámci "Tempish night skate Olomouc". Všechny naše čtenáře pak zveme i na "Svatováclavské hody v Tovačově", které upoutají bohatým kulturním programem i gastronomickými specialitami. Zajímavá pozvánka se skrývá i za heslem "Bílá paní a strašidla na Úsově", které zve na netradiční prohlídku zahrnující výjimečně i hradní ochoz a věže. O pohnuté historii i lidských osudech oblasti Hřebečska se pak dozvíte nejvíce v "Muzejní expozici Hřebečský grunt Mohelnice".

 

Zlínský kraj

Nadcházející svátek sv. Václava lze i ve Zlínském kraji strávit rozmanitými způsoby. Mezi ty nejatraktivnější patří například návštěva "Rybářových žňí v Modré u Velehradu", která názorně všechny návštěvníky seznámí s technikami i historií rybolovu. V překrásných Velkých Karlovicích si i letos můžete zpříjemnit konec září účastí na "Soutěži o nejlepší valašský sýr", která bývá jednou z nejpopulárnějších akcí v celém regionu. Již poněkolikáté pak zveme na "Šlapání hroznů dívčí nohou ve Dvoře pod Starýma Horama", které bývá spojeno s řízenou degustací okolních vinařství. Zábavné odpoledne určené primárně rodinám z dětmi nabídne "Zlínský azurový den", konaný v parku u II. segmentu na Jižních Svazích.


Moravskoslezský kraj

O posledním zářijovém víkendu spojeném obvykle se svátkem sv. Václava zveme naše čtenáře velmi rádi na "Burčákové hody na hradě Starý Jičín", které nabízejí možnost pochutnat si na letošním prvním víně dovezeném přímo od vinaře. Vyznavači kultivovaného humoru a laskavého vzpomínání jistě uvítají "Zdeňka Svěráka v Ostravě", který zde místním čtenářům představí své nové textu a zavzpomíná i na svou mnohaletou pozoruhodnou tvorbu. Pro rodiny s dětmi pak doporučujeme návštěvu "Funparku Žirafa v Ostravě", který potěší nepřeberným množstvím prolézaček. Zpříjemnit si adrenalinovým zážitkem den pak můžete v "půjčovně motokár ve Frenštátu pod Radhoštěm", kde na Vás čeká zbrusu nová jízdní dráha s patnácti krkolomnými zatáčkami.
 

Zajímavé akce v okolí

Lustr 2023 - Praha

21.09.2023 - 26.09.2023
Holešovická tržnice

Festival ilustrace a komiksu LUSTR slaví deset let. Přiváží do Prahy deset světových ilustrátorských festivalů a ukáže…

Festival LUSTR slaví desáté narozen…

21.09.2023 - 26.09.2023
Holešovická tržnice

Festival ilustrace LUSTR slaví desáté narozeniny a poprvé se uskuteční v halách 17, 29 a 40 Holešovické tržnice v…

Silnější než včera: hudební večer T…

25.09.2023 - 25.09.2023
Jízdárna Pražského Hradu

Výrazná hudební osobnost, Tomáš Kačo, který ušel neuvěřitelnou cestu z novojičínského bytu velké romské rodiny až na…

Přívoranka 2023 - Mělník

25.09.2023 - 25.09.2023
Masarykův kulturní dům…

Hudební pořad

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pondělí 25. září

Dnes má svátek Zlata

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete