Statistika našeho portálu

  • 101 405 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Tipy na víkend 23.-24. května

Pro akce nadcházejícího víkendu bychom asi hledali jen těžko společného jmenovatele. Nabídka kulturních, sportovních a jiných aktivit je natolik rozmanitá, že si vybere snad každý. Přejeme Vám krásný víkend.

Pro akce nadcházejícího víkendu bychom asi hledali jen těžko společného jmenovatele. Nabídka kulturních, sportovních a jiných aktivit je natolik rozmanitá, že si vybere snad každý. Přejeme Vám krásný víkend.

Praha

V sobotu v Praze proběhne zábavně vzdělávací akce Rum Fest 2015, kde se dovíte více o této oblíbené třtinové lihovině a samozřejmě ji i ochutnáte. Náprstkovo muzeum asijských, afrických a amerických kultur zase zve na Barevné nádvoří - cyklus festivalů mimoevropských kultur. Tuto sobotu to bude festival jihoamerických kultur. V Creative World si nenechte ujít Den hraní s Piatnikem, kde si budete moci vyzkoušet celou řadu her.

Břevnovský klášter zve na Středověké slavnosti, kde uvidíte královský šermířský turnaj, živou dobovou hudbu, mušketýrské vystoupení, ukázky výcviku asistenčních psů, prohlédnete si pivovar a další. O víkendu vystoupí v Redutě J.J. Jazzman, úspěšná jazzová skupina. Ski a Bike Centru Radotín pořádá víkendové testování více než stovky nových modelů kol.

Středočeský kraj

Hornický skanzen Březové Hory zve na Dětský den s permoníky. Na zámku Štiřín proběhne o víkendu akce zvaná Rozkvetlý Štiřín, kde vás čekají prohlídky s odborným komentářem botanika a mnohé další. Na řece Berounce se o víkendu pojede vodácký maraton v délce 60 km. Na nádvoří Jezuitské koleje v Kutné Hoře zazní o víkendu  jedna z nejznámějších Verdiho oper – Nabucco. Užít si můžete v sobotu také Středověký den na hradě Okoři. A svou 20. muzejní sezónu zahajuje Vojenské technické muzeum Lešany.

Jihočeský kraj

Festival historických řemesel aneb Na hradě v podhradí se koná v Mladé Vožici, kde uvidíte známá i méně známá historická řemesla. V sobotu se koná Mariánská pouť na zámku Mitrowicz v Kolodějích nad Lužnicí. Tzv. Koloshow otevře turistickou sezónu v Prachaticích. V jiném jihočeském městě, Volyni, se konají šperkařské trhy a workshop.

Plzeňský kraj

Do Plzně můžete vyrazit na Apetit Festival 2015, kde ochutnáte nejen lahůdky z oblíbených restaurací, ale kde vystoupí i Zdeněk Polreich. V Třemošné se koná open air hudební festival Třem-fest 2015

Ústecký kraj

8 kapel z České republiky a z Německa vystoupí v Litoměřicích na Cargo Jam. Vydat se můžete také na akci zvanou V offroadu uhelným Mosteckem, která se koná v neděli v Mostě.

Liberecký kraj

Na zajímavou akci se můžete vydat v sobotu večer. Z obce Bezděz vychází noční výstup na hrad Bezděz. Akce zvaná Máchovi v patách zve na výlet Po stopách Přemysla Oráče do Doks. Přehlídka amatérských divadelních souborů Dospělí dětem se koná od pátku do neděle v Novém Boru.

Královéhradecký kraj

Městské muzeum ve Dvoře Králové n. Labem pořádá v rámci Muzejní noci netradiční prohlídku všech prostor muzea. Nekomerční festival s nekomerční atmosférou, to je East Way Punk Fest, který se koná v sobotu v Letním areálu Vršovka.

Pardubický kraj

Gastronomické slavnosti Magdaleny Dobromily Rettigové se konají od pátku do neděle v Litomyšli. Mezi nejvýznamnější kulturní akce konané ve Vysokém Mýtě patří národní soutěžní přehlídka dětských dechových orchestrů Čermákovo Vysoké Mýto. Do Slatiňan se můžete vydat na Férovi piknik, kde budou ke koupi budou bio i eko výrobky a výrobky šicí dílny Šance pro Tebe z Chrudimi.

Kraj Vysočina

V Humpolci se koná v Muzeu dr. Aleše Hrdličky Muzejní noc. Do Jihlavy vyražte, pokud Vaše děti rády jezdí na kole. Konají se zde totiž dětské Mtb závody Bikeclinic cupu. Na Slavnosti žirovnického jednorožce se vydejte na zámek Žirovnice a uvidíte šermířské souboje, divadelní představení a mnohé další.

Olomoucký kraj

Zajímavý festival vojenské historie na hradě Helfštýn můžete prožít od soboty do neděle. Pochod zvaný Pivovarská čtvrtka odstartuje 23. května z obce Hanušovice. Zahájení turistické sezóny tzv. bitvou o mechová jeírka proběhne ve Zlatých Horách v sobotu. 

Jihomoravský kraj

Od soboty do neděle se konají Slavnosti města Mikulov, které se budou jistě líbit milovníkům historie, folkloru, vína i kvalitní hudby. Zámek Lednice zve v sobotu na Muzejní noc. Hudební festival Vrabčák 2015 se koná v sobotu v Moravském Krumlově.

Zlínský kraj

Moravia Food Festival se koná ve od pátku do neděle v Kroměříži. Zámek Bystřice pod Hostýnem zve na Muzejní noc.

Moravskoslezský kraj

Ve Frenštátu pod Radhoštěm se koná festival Setkání cimbálových muzik Valašského království 2015, který jistě nadchne milovníky lidové a cimbálové hudby zvláště. V Ostravě-Porubě se koná tradiční Pohádkový les, kam jsou zváni malí i velcí.

Zajímavé akce v okolí

Rozsvícení malenovického stromečku …

02.12.2023 - 02.12.2023
Hrad Malenovice

Občanské sdružení Malenovice a Komise místní části Malenovice vás srdečně zvou na rozsvícení malenovického stromečku na…

Zimní Masters of Rock 2023 - Zlín

02.12.2023 - 02.12.2023
Sportovní hala Datart

Po roce je tu opět chladnější varianta festivalu MASTERS OF ROCK, letos tedy 18. ročník ZIMNÍHO MASTERS OF ROCK!

V sobotu 2. prosince bude na Letné …

02.12.2023 - 02.12.2023
Zlín

V sobotu 2. prosince bude na Letné chodit Mikuláš!

Adventní tvořivé dílny 2023 - Kyjov

02.12.2023 - 08.12.2023
Vlastivědné muzeum Kyjov

Dovolujeme si Vás pozvat do Vlastivědného muzea Kyjov na tvořivé dílny.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

sobota 2. prosinec

Dnes má svátek Blanka

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete