Statistika našeho portálu

  • 101 408 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Vznik Československého státu – akce na 28. října

Přijměte pozvání Atlasu Česka na akce plánované na 28. října, kdy si státním svátkem připomínáme Výroční vzniku Československé republiky. Těšit se můžete na důstojná shromáždění, hudební koncerty, filmová představení, nápadité jarmarky či veselé tancovačky. Atraktivitu nadcházejícího svátku pak posiluje i skutečnost, že letos připadá jeho výročí na páteční termín, který nám všem prodlouží podzimní víkend.

Přijměte pozvání Atlasu Česka na akce plánované na 28. října, kdy si státním svátkem připomínáme Výroční vzniku Československé republiky. Těšit se můžete na důstojná shromáždění, hudební koncerty, filmová představení, nápadité jarmarky či veselé tancovačky. Atraktivitu nadcházejícího svátku pak posiluje i skutečnost, že letos připadá jeho výročí na páteční termín, který nám všem prodlouží podzimní víkend.

 Praha

Praha se i před 98 lety stala centrem oslav spojených se vznikem nového států Čechů a Slováků, pročež si toto významné jubileum připomene řadou poutavých společenských akcí. Významné humanitní poselství přináší letošní ročník "Mezinárodního festivalu ezoterických a duchovních směrů", nabízející celodenní tématické programy či vystoupení více než 150 účinkujících lektorů. Důstojnou připomínku nadcházejícího státního svátku bude i tradiční "Varhanní koncert ke státnímu svátku České republiky", který posluchačům představí to nejlepší z děl J. S. Bacha, M. Brucha či A. Dvořáka. Opravdovým svátkem pak bude "vystoupení bosenského hudebního producenta Solomuna v pražské Roxy", kterého si pozorní diváci pamatují především díky šestihodinovému prosincovému setu. Krvavou zábavu v plné palbě si užijí všichni účastníci "Bloody Sexy Halloweenu ve Foru Karlín", který naváže na obrovský úspěch loňského premiérového ročníku. Mezi nejnavštěvovanější místa o nadcházejícím víkendu bude pochopitelně patřit i "Království železnic v Anděl City", které uspokojí i ty nejtajemnější choutky všem milovníků vlaků a lokomotiv. V rámci bohatého programu Národního zemědělského muzea přinášíme pozvánku na "Malou naučnou lesní stezku", která je umístěna na muzejním dvoře s nechává seznámit se s různými druhy stromů a dřevin. Vaše děti též jistě ocení příjemnou procházku na "Dopravní hřiště v Jilmové ulici", které nedaleko Židovských pecí nabízí možnost seznámit se se základními pravidly silničního provozu.

 

Středočeský kraj

Každému zájemci o návštěvu některé ze slavnostních svátečních akcí doporučujeme důkladně si prostudovat naši aktuální nabídku, shrnující to nejzajímavější z oblasti Středočeského kraje. Za pozvání jistě stojí "Výlov Podhrázského rybníku v Benešově", který se koná ve čtvrtek 27. a pátek 28. října. Na zdejší hrázi si můžete zakoupit i živé ryby z právě vylovené ledové vody. Bohatý gastronomický i doprovodný program zažijete i při "Výlovu rybníka Musík v Dublovicích", který naleznete nedaleko středočeské Příbrami. Nedaleko odtud pak můžete prožít i "Den středočeského kraje v Památníku Karla Čapka". Stará Huť bude touto významnou akcí žít dlouho dopředu a organizátoři pak zajisté ocení sladké nebo slané koláče, které si účastníci většinou přinášejí s sebou. Originální a především velmi netradičním zážitkem bude vizuálně hudební divadelní performance "Tětiva snů v Domě řemesel Arcadis-Vysoká ve Vysoké v Mělníku".

 

Jihočeský kraj

V jižních Čechách si vznik samostatného novodobého státu Čechoslováků připomene řada obcí a městeček, neboť v mnohých z nich žije dodnes významná slovenská komunita. Malé i velké čtenáře zveme na "Výlov rybníka Labuť v Myšticích", který nedaleko Strakonic graduje o nadcházejícím pátku. Všechny pravé jihočechy i všechny ostatní srdečně zveme na "Výlov rybníka Sasisňák", kde se můžete těšit na prodej rybích specialit. O pár desítek kilometrů vedle pak můžete navštívit i "Výlov rybníku Olšiny v Horní Plané", kde se kromě ukázky rybníkářského řemesla můžete těšit i na rybí speciality či honosné ubytování pro všechny zájemce. Tipem na výlet pro celou rodinu může být i návštěva "Filmové zbrojnice v Táboře", která představuje naprostý evropský unikát, nabízející divákům filmové zbroje z více než tří tisícovek filmů.

 

Plzeňský kraj

V Plzeňském kraji zažijete o nadcházejícím svátku mnoho legrace i poučení při akcích připomínajících vznik samostatného Československého státu. Platí to především o "Oslavách vzniku samostatného Československa v Plzni", které za symbolickou cenu 28 korun otevřou dveře všech významných městských památek. Významnou kulturní akcí zdejšího regionu je již tradiční "Ples handicapovaných" v kulturním domě v Klatovech. Své taneční i pohybové umění Vám zde představí taneční klub vozíčkářů či klub Freedance People. Milovníky vojenské historie pak jistě potěší speciální výstava "Po stopách historie armády v Klatovech", která mapuje vývoj zdejších ozbrojených jednotek od počátku 19. století po současnost. Originální výstava "Má Plast 2016" pak představí tvorbu světových i českých designerů a umělců, kteří se pohybují na hraně estetiky, aktivismu či kutilství.

 

Karlovarský kraj

Vydejte se spolu s námi na oslavy blížícího se státního svátku, které nabízejí všem našim čtenářům široké spektrum atraktivních možností. Týká se to i "Výlovu rybníka Amerika ve Františkových Lázních", kde si můžete zakoupit i živé a uzené ryby ve zdejším občerstvení. Myslíte si, že ke svátku připomínajícímu vznik samostatného Československého státu nepatří živá a radostná hudba? Zmýlená neplatí - o opaku Vás přesvědčí "Folková hudební skupina DRC svým programem Hrajeme o státních svátcích", vystoupivší o nadcházejícím pátku v západočeském Sokolově. Pro děti i jejich nebojácné rodiče pak přinášíme pozvánku na "Strašidelný rej na hradě Lokti", který nabídne strašidelné klání pro děti či divoké taneční rejdění. Malé i velké milovníky přírody pak srdečně zveme na výstavu "Tajemný svět lišejníků v krajském muzeu v Chebu", která představuje nepříliš známy, o to však zajímavější svět nádherných lišejníků.

 

Ústecký kraj

Malí i velcí čtenáři našeho průvodce z Ústeckého kraje se jistě těší na další porci pozvánek na zajímavé akce konané o blížícím se státním svátku. Mezi ty nejpoutavější jistě bude patřit "Strašidelná ZOO v Chomutově", která pro všechny návštěvníky chystá bohatý odpolední program s halloweenskou tématikou. Pro ty kdo se rozhodnou strávit sváteční den nakupováním prvních vánočních dárků doporučujeme příjemné rozptýlení v podobě "Vláčku Olympiáčku v Olympii Teplice", který rozveselí každého unuděného školáka či školačku. Zajímavou sondou do minulosti v péči o ty nejmenší přináší "Výstava historických kočárků a hraček na zámku Stekník". Hojnému počtu návštěvníků se pak jistě bude těšit i stálá expozice "Holzmannovy Litoměřice", která nechává s humorem a noblesou vzpomenout na jednoho z našich nejlepších bavičů.

 

Liberecký kraj

V severních Čechách můžete oslavit náš státní svátek mnoha rozmanitými způsoby. Mezi nejatraktivnější patří "Mimořádně zpřístupněná středověká věž na zámku Lemberk", která nabídne bohatý výběr akcí pro děti i netradičně pojatou odbornou prohlídku. Atraktivní akcí pro celou rodinu je "Escape boom v Liberci", který představuje novodobou populární hru, oblíbenou po celém světě. Spoustu legrace a zábavy pak zažijí i návštěvníci "Aquaparku Babylon v Liberci", pro které je tou nejlepší zprávou zjištění, že celý areál byl nově zrekonstruován. Na závěr pak přicházíme s tipem na sportovně-turistický výlet pro celou rodinu "Výlet za hrady a zámky českého ráje na elektrických koloběžkách", odehrávající se v nádherné chráněné krajinné oblasti Český Ráj.

 

Královehradecký kraj

Zveme všechny naše čtenáře na několik zajímavých akcí, pojících se s nadcházejícím státním svátkem. Báječné zážitky plné gastronomických laskomin můžete prožít při "Výlovu rybníka Broumar - Opočno" v malebném Opočně. Pro malé návštěvníky i jejich odvážné rodiče je o nadcházejícím pátku připravena "Stezka odvahy v ZOO Dvůr Králové nad Labem", která zve na živá strašidla a strašidelné soutěže o ceny. Ve výběhu lemurů dokonce namísto zvířecích lenochů uvítáme čarodějnice, duchy a kostlivce. Srdečně zveme i na prohlídku "Dračího království na hradu a zámku Staré hrady", které nabízí několik zábavných okruhů, osazených více než padesáti různorodými draky. Milovníci historie pak jistě ocení zajímavou "výstavu Ve stínu války", nabízející zájemcům svou expozici v muzeu východních Čech v Hradci Králové.

 

Pardubický kraj

Nacházející státní svátek můžete prožít mnoha rozmanitými způsoby, mezi kterými vyniká pozvání na "hudební vystoupení skupiny Arakain", které nabídne to nejlepší z metalové tvorby této dlouhodobě populární skupiny. Zajímavý den plný zábavy, aktivit i klidu českého venkova zažijí účastníci "Dne na babiččině dvorku v Licibořicích", kde se můžete těšit na živé daňky, muflony či divoká prasata. Jedinečnou výstavu představuje "Zašitá krása v Litomyšli", která návštěvníkům představuje tvůrčí počiny skupiny Ten to Twelve. Podzimní zahrádku si lze zkrášlit nevšedními dekoracemi či pozdními květinami. To vše a mnoho dalšího můžete zakoupit v "Zahradě harfa ve Vysokém Mýtě", která je všem milovníkům zahradničení k dispozici již od roku 2012.

 

Kraj Vysočina

Na Vysočinu se jezdí nejen za nádhernou přírodou, ale i za kulturními zážitky, kterých zdejší drsný kraj nabízí nepočítaně. Milovníky hudebních koncertů proto jistě potěší "koncert skupiny Tublatanka", která v rámci svého tour navštíví 13 velkých českých a moravských měst. Zajímavým tipem na rodinný výlet je návštěva "Strašidelného bludiště v Jihlavě", které představí strašidla, pohádkové postavy či hrdiny z oblíbených dětských filmů. Důstojnou připomínkou státního svátku může být návštěva "Památníku Bible Kralické", které nabízí stálou expozici tiskařů Jednoty bratrské. Mnohé se dozvědět a ještě k tomu se pobavit můžete při návštěvě "Zámku s vůní benzínu aneb automobilismu a šlechty" v Jaroměřicích nad Rokytnou, kde se zdejší výstava zabývá průkopnickou rolí aristokracie při rozvoji automobilismu v českých zemích.

 

Jihomoravský kraj

Na jižní Moravě si můžete o nadcházejícím státním svátku užít mnoho legrace, dobrodružství i poznání mnohých zajímavých situací. Pestrý gastronomický program plný rybích specialit přináší letošní "Výlov rybníku Vrkoč", konající se od 28. do 30. října. Všichni účastníci zažijí na vlastní kůži to nejlepší z umění mistrů rybářského řemesla. Trošku jiný pohled na podvodní svět nabízí pak "Stálá akvarijní výstava v Brně", která představí bohatý podmořský svět, který lze spatřit na leda na pobřeží vzdáleného Rudého moře. Zábavu a poučení jak z vědecko-fantastického filmu přináší "Digitárium, hvězdárna a planetárium v Brně", které si na blížící se svátek připravilo zajímavý program pro malé i velké návštěvníky. Vaše rozverné děti jistě ocení i návštěvu "zábavního parku Bongo v Brně", který přináší možnost prožít den plný zábavy, pohybu a veselení za každého počasí. Milovníci historie pak zajisté ocení fantastickou "Multimediální výstavu na zámku ve Slavkově u Brna", která návštěvníky přenese přímo do středu vojenské vřavy za napoleonských válek.

 

Olomoucký kraj

Zveme Vás i Vaše dětičky na pozoruhodnou hru "Poznávejme život v pravěku", kterou svým návštěvníkům nabízí atraktivní muzeum v Mohelnici. Příjemnou procházku za pěkného počasí nabídne "Nová lázeňská promenáda Jeseník", jejíž návštěvu jistě osvěží i lázeňský vláček. Spojení nákupů se zábavou pro celou rodinu přináší "zrcadlové bludiště v Olympii Olomouc", které zahrnuje více než 100 zrcadel s čirými i křivými skly. Na historický vývoj severozápadní Moravy odkazuje stálá expozice "Vlastivědného muzea v Šumperku", které se může jako jediné v naší republice pochlubit automatickým audioprůvodcem GuidePort.

 

Zlínský kraj

O nadcházejícím státním svátku se ve Zlínském kraji můžete vypravit například do "Valašského muzea v přírodě", které si jako zvláštní specialitu letošního roku připravilo Malovanou jizbu, ve které můžete shlédnout vzácnou kolekci uměleckého řemesla a užitého umění v lidové tvořivosti. Za vidění ve Zlínském kraji jistě stojí i "Expozice Karla Kryla v Kroměříži", která osobitě představuje nezaměnitelnou osobnost významného zpěváka, textaře a básníka. Pro celou rodinu je pak určen výlet do "Lanového labyrintu s expozicí veverek v ZOO Lešná", kde budete mít ničím nerušený výhled na expozici tygrů a medvědů. Městské divadlo Zlín pak připravilo "výstavu Pocta velikánům", která je jubilejní výstavou fotografií a filmových artefaktů k 80. výročí zlínských ateliérů.

 

Moravskoslezský kraj

Všechny naše čtenáře srdečně zveme do drsného Moravskoslezského kraje, kde mohou o nadcházejícím víkendu prožít mnoho zajímavých akcí. Mezi ty nejvyhledávanější jistě bude patřit "Hofmistrova závět aneb Netradiční prohlídka hradních zákoutí hradu Sovinec", která bude znamenat slavnostní ukončení sezóny. Jde o mimořádnou příležitost projít celým hradem od sklepů až po špičku věže. Na příjemně strávený sváteční den zve i "Dětský ráj v Ostravě", který je oblíbenou kavárnou se dětskou hernou a veřejným venkovním hřištěm plným atrakcí. Ke státnímu svátku se pak stylově hodí i návštěva "výstavy Kdo jsou lidé na Hlučínsku", kterou můžete obdivovat v muzeu Hlučínska nedaleko Opavy. V květnu letošního roku zahájil svůj provoz "Funpark Žirafa", který je plný nápaditých prolézaček či jedinečného 7D kina.

 

 

 

 

 

Zajímavé akce v okolí

Adventní tvořivé dílny 2023 - Kyjov

02.12.2023 - 08.12.2023
Vlastivědné muzeum Kyjov

Dovolujeme si Vás pozvat do Vlastivědného muzea Kyjov na tvořivé dílny.

Vánoční trhy v Praze 2023

02.12.2023 - 06.12.2023
Praha

Kouzelné vánoční trhy s krásně navrženými dřevěnými domky probíhají na různých pražských náměstích, například na…

Hvězdná Toyota roadshow ve Zdibech …

04.12.2023 - 04.12.2023
Domanský s.r.o., Zdiby…

Toyota během akce podrobněji představí všechny čtyři druhy alternativních pohonů, které aktuálně nabízí.

Rozsvícení vánočního stromu a MINT …

04.12.2023 - 04.12.2023
Palackého náměstí

MINT Market se vrátí do Kutné Hory u slavnostní příležitosti rozsvěcení vánočního stromu na Palackého náměstí, které se…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pondělí 4. prosinec

Dnes má svátek Barbora

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete