Statistika našeho portálu

  • 95 208 Akcí v kalendáři
  • 5 392 Ubytovacích zařízení
  • 24 192 Míst a památek

Tipy na víkend 15.-16. srpna

Tento víkend bude plný zajímavých akcí na našich hradech a zámcích. Ať už to bude oživená historie, koncerty nebo pohádkové prohlídky.

Tento víkend bude plný zajímavých akcí na našich hradech a zámcích. Ať už to bude oživená historie, koncerty nebo pohádkové prohlídky. 

Praha

Tuto sobotu můžete spolu s gorilí samicí Bikirou oslavit její 20. narozeniny. Pražská zoo pro tuto příležitost přichystala taneční program s hudbou v africkém rytmu. V Praze v sobotu také proběhne Mezinárodní festival sborového zpěvu Vltava 2015.

Do Chvalského zámku v Horních Počernicích se v neděli můžete vydat na pohádkovou neděli, kde Vás čeká kostýmovaná prohlídka se Šípkovou Růženkou.

Středočeský kraj

Zámek Mníšek pod Brdy zve na Pohádkové prohlídky s princeznou Aničkou, které Vás zavedou do zámeckých místností již tuto sobotu. Od pátku do soboty si můžete v Pikovicích užít Rozmarné léto, festival plný hudby a divadla.

Užít si můžete také oslavy Benešovského posvícení, které se konají od soboty do pondělí. Od soboty do neděle si nenechte ujít devátý ročník raně středověké bitvy Rogar, která se bude odehrávat nedaleko Neveklova. Za oživenou historií se můžete vydat i na History day a Festival minipivovarů ve Štětkovicích u Sedlčan  nebo na hrad Točník, který také ožije časy dávno minulými.

Na zámku v Březnici Vás zvou na letní zámecký bál.

Jihočeský kraj

V Jihočeském kraji můžete například zažít noční prohlídku zámku Dačice, vychutnat si festival piva v Prachaticích nebo  navštívit XIII. mezinárodní festival pro děti a mládež "Svátek času" v Českých Budějovicích.

Plzeňský kraj

Do Domažlic zavítají Chodské slavnosti, kde na pěti pódiích vystoupí nejen místní, ale i celorepublikové sbory. Rozhodně si nenechte ujít farmářskou slavnost pro rodiny s dětmi na farmě Moulisových v Milínově. Vaše děti se zde naučí, jak vznikají potraviny, jak se chovají hospodářská zvířata a mnohé další. Vstup je navíc zdarma.

Ústecký kraj

V Zooparku Chomutov pro Vás bude od pátku do soboty připravené pohádkové safari. Na hradě Tolštejn u Jiřetína pod Jedlovou se v sobotu konají tradiční Tolštejnské slavnosti. Můžete se také vydat podpořit zvířata bez domova na Mezinárodní den zvířat bez domova v ZOO Ústí nad Labem. V sobotu přivítá město Most premiérově sérii nočních běhů zvanou Night Run.

Královéhradecký kraj

Pivovar Dobruška Vás v sobotu zve na den otevřených dveří, kdy nejen ochutnáte její pivo, ale také si prohlédnete celý pivovar. Zámek Hrádek u Nechanic si pro své návštěvníky připravil na celý víkend kostýmované prohlídky s názvem Přijelo panstvo. Slavnosti kata Heřmana, to je název akce, kterou uvidíte v sobotu na hradě Kost. Na zámek Doudleby nad Orlicí se můžete v neděli vypravit na řemeslný trh.

Pardubický kraj

Hudební festival Janouškovo Ústí, který se koná od pátku do soboty v Ústí nad Orlicí, představí nejlepší folkové, bluesové a country kapely. V Chocni se můžete osvěžit dobře vychlazeným pivem na pivních slavnostech.

Kraj Vysočina

Určitě nebudete litovat, pokud se vydáte na Historické slavnosti Zachariáše z Hradce a Kateřiny z Valdštejna, které se konají od pátku do soboty v Telči. Možná Vás zláká i noční prohlídka strašidelného zámku Draxmoor v Dolní Rožínce. Westernové městečko Šiklův Mlýn Zvole nad Pernštejnem zve na RC model show, tedy modelářskou soutěž.

Milovníky vážné hudby možná zláká 17. ročník mezinárodního hudebního festivalu Petera Dvorského v Jaroměřicích nad Rokytnou.

Jihomoravský kraj

Jihomoravský kraj jako už tradičně nabízí velký výběr akcí, z nichž nemůžeme připomenout Velkou cenu Brna - Grand Prix Česká republika. Tento motorkářský svátek se koná od pátku do neděle. Podívat se do Brna také můžete na Den Brna, tedy historické slavnosti, tedy třídenní program od pátku do neděle.

Na zámku Slavkov u Brna se konají v sobotu Napoleonské hry.

Zlínský kraj

Valašské muzeum v přírodě - skanzen - Rožnov pod Radhoštěm zve na akci zvanou Starodávný jarmark, kde můžete nakoupit rozmanité jarmareční zboží a užít si program pro celou rodinu.

Od pátku do neděle se také koná setkání muzikantů v Bílých Karpatech, tedy folklorní hudební akce ve Valašských Kloboukách.

Olomoucký kraj

Hudební festival Moravské hrady zve tentokrát na hrad Bouzov, kde se od pátku do soboty představí celá řada známých kapel a zpěváků. Letiště festival Hranice otevře brány areálu hranického letiště, kde se představí čtyřicet kapel domácí i zahraniční scény. 

Moravskoslezský

Pivní slavnosti v Bohumíně Vám v sobotu nabídnou více jak 70 piv z velkých i malých pivovarů. Nenechte si ujít Loutkové divadlo a netradiční prohlídku hradu Starý Jičín v doprovodu pohádkových bytostí. 

Zajímavé akce v okolí

Abeceda hvězd po 20 letech - Český …

30.09.2021 - 30.09.2021
Český Dub

Divadelní společnost Vojan z. s. Český Dub a T.J. Sokol Proseč pod Ještědem Vás zve na úspěšnou hudební one-man-show.

Online: Kolben Open 8 - celá ČR

08.05.2021 - 08.05.2021
Pragovka gallery

ONLINE Kolben Open 8 zahájí KO-LABORACI na Pragovce s beneficí na podporu kultury v době pandemie

Vratislavický Běhoun - Vratislavice…

08.05.2021 - 08.05.2021
Koupaliště Sluníčko,…

RunBo Team pořádá 28.ročník přespolního běhu a 24.ročník o Putovní pohár starosty Vratislavic nad Nisou - běžecké…

Běh Barvám Neutečeš - Olomouc

08.05.2021 - 08.05.2021
Výstaviště Flora -…

Fenomenální barevná show - to je Barvám Neutečeš! 7. ročník je tu! Běh, ve kterém není hlavním motivem rychlost, ale…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie

sobota 8. květen

Den osvobození od fašismu

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete